Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a bajuk? Aranyhalak...

Mi lehet a bajuk? Aranyhalak mellúszója tövében véraláfutás, egyeseknek a kopoltyú fedelük eláll a testtől, és fehéresek, a kopoltyúk viszont pirosak. Szaporán lélegzenek, de a fenéken vannak, és nem dörgölőznek semmihez.

Figyelt kérdés
Tíz aranyhal él egy százliteres akváriumban jó pár éve. Nyaraláskor mindig rábízzuk valakire, de ez alkalommal az a baleset történt, hogy a külső szűrő valami okból kifolyólag megállt (soha máskor). Mikor hazajöttünk, a halak nem is látszottak a vízben annyira koszos volt. Ekkor az egyik kifehéredett (azóta is hófehér, egyébként semmi baja) Jól esznek - falánkak, kivéve azt az egy-kettőt, amelyeknél súlyosabbak a tünetek. De az óta a fent leírt problémák jönnek elő.

2014. márc. 26. 10:47
 1/3 Pendulum92 ***** válasza:

Tíz aranyhal egy 100 literes akváriumban még külső szűrő mellett is sok. Nemhogy, ha még az is leáll. Szerintem az ammóniamérgezés tüneteit tapasztalod.


Gyors, 50%-os vízcsere lehetőleg állott vízre és a szűrés mihamarabbi pótlása.

2014. márc. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát igen sajnos kicsit kicsi a 100 literes, de szerintem jól elvannak a halak, semmi bajuk nem volt idáig. Hetente a víz egyharmadát ki szoktam cserélni. Az a gyanús, hogy a tízből 1-2 mutat csak tüneteket.
2014. márc. 26. 12:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Ammónia mérgezés szerintem. És nem kicsit kicsi az akvárium nekik. Szűrőt mint már említették, mihamarabb pótold.
2014. márc. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!