Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen technikát ajánlotok...

Milyen technikát ajánlotok egy 160 literes növényes akváriumba?

Figyelt kérdés

Segítségre lenne szükségem. Most rakok össze egy 160 literes édesvízi akváriumot. Terveim szerint japán típusú növényes akvárium lenne, főleg előtéri növényekkel befuttatva, például Hemianthussal. Élőlényeket nem sokat tervezek bele, főleg garnélákat és kisebb halakat.

Szűrésnek egy Atman cf-800 típusú külső szűrőt néztem ki. Mi a véleményetek erről a szűrőről? Elegendő lesz?

A világítással már nagyobb gondban vagyok. Ami már elegendő lenne az egy 4*39w T5 fénycsöves lámpatest, viszont ezek 40000 ft-tól kezdődnek, ami nekem túlságosan drága. Arra gondolok, hogy megpróbálok házilag összerakni egy függeszthető lámpatestet 4db fénycsővel. Van esetleg valaki aki tudna használható tervet küldeni?

A harmadik dilemma a CO2 tápozás megoldása. Erre ki mit ajánl? A palackos szettek is elég drágák 20000ft-tól kezdődnek, a tabletta viszont hosszú távon még költségesebb. Esetleg erre van valamilyen biztonságos házi megoldás. Láttam már tervet barkács megoldásokról, pl citromsavval működő, de nem tudom hogy ezek mennyire jól gyakorlatban.

Előre is köszönöm a segítséget!



#akvárium #külső szűrő #akvárium világítás #160 literes akvárium #co2 tápozás
2014. márc. 26. 19:36
 1/5 Pendulum92 ***** válasza:

A CO2-s kérdésre válaszolnék. A tabletta nem jó co2 adagolásra.

A citromsavas működik gyakorlatban, ha jól rakod össze. Állítólag kiválthat egy palackosat hatásfokban.

2014. márc. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ennyi fényhez és ekkora akváriumhoz a cf-800 édes kevés, még egy 1200-as is necces szerintem, mondjuk az lenne a határeset, kicsivel kevesebb fénnyel.

A palackos szettek, nem 20000Ft tól kezdődnek szerintem, hanem 60ezertől. Próbáld úgy összeválogatni a növényeket, hogy kevesebb fény is elég legyen. A növényezés nem olcsó játék. Menet közben elő fog jönni minden egyéb vicik-vacak amire nem gondoltál..

2014. márc. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel. Min egy cf-1200 (30e), egy 4xT5 világítás (40e), co2 rendszer (50e). Ha nincs rá 120-150e forintod, ne nagyon kezdj bele, nem lesz benne élvezet, csak a lelkesedésedet rombolja le.
2014. márc. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lámpatestnek kell két ilyen: [link]


Fénycső 4 darab ez: [link]


Vagy ez: [link]


Ebből 8: [link]


vagy ez: [link]


Ha akarsz fényterelő lemezt a fénycsőre akkor ezekből 8: [link]


Kell még vezeték, kapcsoló.


Maga a lámpatest az a kreativitáson múlik és az ügyességen.


1000ft-tól akármeddig.


Megtörtént eset, példa méh telep, hűtő ajtó, 200ft bádogos díja a hajlításért 2000 ft javító tapasz edzővel 2500ft csiszoló vászon 300ft matt fekete festék 900ft

Belülre króm festék passz, hogy menyi volt.


De lehet fából is.


Ma megtaláltak tetőkkel, fotóztam egyet, így látszik mizu, fél óra összedobni a világítást, vagy még annyi se.


Maga a tető, a váz már nehezebb.


Ezek t8-ak


[link]


[link]

2014. márc. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Közbe csörögtem a villamossági boltba, kell még egy rakás cucc, kérdeztem megjött-e, fejből sarcra 12-13000ft-ot mondott a csaj a fentiekre, érdeklődés szintjén rákérdeztem.


Akvarisztikával én nem szoktam foglalkozni, bemegyek a villamossági boltba, sokkal olcsóbb.

2014. márc. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!