Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta mellé fér még valami...

Betta mellé fér még valami egy 50 literes akváriumba?

Figyelt kérdés

Van egy 50*30*33, 50 literes akváriumom

Ez lenne az első. Egy bettát mindenképp szeretnék bele, de lehetőleg valamilyen másik hallal/halakkal együtt. Nem szeretném, ha csak egy betta úszkálna benne.

Ekkora akváriumba fér még mellé valami, ami nem bántja a bettát és a betta sem piszkálja ?

Vagy ha mást is akarok, akkor nagyobb akváriumot vegyek ?



2014. márc. 23. 14:39
 1/9 anonim ***** válasza:
6%
Nekem egy jóval kisebb akváriumban az egy vörös betta hím mellett volt mindenféle hal. Neon, kardfarkú, guppi, zebradánió, páncélosharcsa. Nem volt probléma velük. Igaz a betta jó lusta volt szépen felfeküdt a legfelső vizinövény levélzetére és ott pihengetett.
2014. márc. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

A bettát nagyon nehéz etetni, hosszú távú megoldásnak is jó ha talaj lakókat teszel mellé, egészségesebb az akva.


Ha megfelelő apró 1-2 mm szemcsenagyságú a talaj akkor kisebb páncélos harcsákra szavaznék, jópofák és nem okoz gondot a lehulló haltáp, 6 fős csapat mehetne, nagyon társas lények.

2014. márc. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
1-es, most vagy viccelsz, vagy egy állatkínzó barom vagy.
2014. márc. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3as: szerintem utóbbi :)


Betta+kardfarkú nem tartható más halakkal együtt, mert megtámadják a kisebbeket! A nőstény betta még a hímet is megtámadja és megeszi.. Így ez a fajta kizárólag egyedül tartható! Hol láttál már olyat egy állatkereskedésben, ahol a bettákat többedmagával tartják? mindig egyedül, külön voltak tartva..

Kardfarkúhoz hasonló méretű nagyobb hal választható, de kisebb nem!

2014. márc. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ahol Én láttam kereskedésbe bettát ott neonhalakkal együtt volt és nem piszkálta őket...
2014. márc. 23. 21:15
 6/9 anonim ***** válasza:
A kereskedésben ELADÁSRA tartják az állatokat, nem a megfelelő körülmények között. Szinte sosem. Ha kutyavásárba mész, ott pedig papírdobozban, kennelekben, ketrecekben kínálják ELADÁSRA a kutyákat, ez nem jelenti azt, hogy papírdobozban kell tartanod.
2014. márc. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A kereskedésbe fiatal egyedek kerülnek, nem ivarérettek.


Ha eléri a betta az ivarérettséget elkezd habfészket építeni a vízfelszínen, nem kell hozzá nőstény, hogy megtegye, folyamatosan csinálja.


A fészkét védi mivel területvédő, így lehetőleg az aljzatot kell kihasználni halak terén.


A másik a hőfok, 27,5 c.fok környékére be kell lőni a fűtőt, így 27-28 c.fok körül kapcsolgat.

Az első válaszolónál pihegett fent egy levélen azért mert fázott, a fénycsövek hőjét kereste, gyakorlatilag "vacogott" x időn keresztül kínozva volt.


A neon meg 22-24 c.fokban érzi jól magát, fölötte neki kazán van, egy évben a pár hónap meleget kibírják, az év többi részében hideg vizet kell neki biztosítani.


Ilyet tehetsz mellé: [link]


27 c.fokra belőtt víz jó nekik is, a bettától meg messze vannak a talajon, nem zavarják egymás köreit.

2014. márc. 24. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Bela66 válasza:
46%
Én 15db neon hallal tartom együtt a hím bettát és eddig nem volt probléma, de volt hogy egy hétig tettem 4db guppit az aksiba és azok lerágták a bettámnak farkát szóval azzal nem ajánlanám
2014. ápr. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Én 15db neon hallal tartom együtt a hím bettát és eddig nem volt probléma"


Ilyenkor csak azt nehéz eldönteni ki fázzon és kinek legyen melege, vagyis ki szenvedjen és kinek legyen jó.


A betta 27 c.fok körül.

A neon 23 c.fok, lakásban elhagyható a fűtő, 25 c fölött már pörögnek a neonok mint a ringlispil gyors lesz a biológiai ritmus, feleződhet az életkoruk.

A betta 27 alatt keresi a vízfelszínt, ráfekszik a növényekre, vagy a szűrőre, próbál felmelegedni a fénycsövek alatt, a fázás rosszabb mint a meleg.


Tehát tarthatod együtt őket, csak el kell döntened melyik éljen tovább, és melyik szenvedjen.

2014. ápr. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!