Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Garnélákat hogyan kell co2-höz...

Manusz501 kérdése:

Garnélákat hogyan kell co2-höz szoktatni?

Figyelt kérdés
2014. márc. 27. 17:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem a co2 az érdekes hanem a ph érték változás, alapból minden csapvíz lúgos, 7,5-8 ph ha ebbe co2 kerül akkor lemegy 7 ph alá, a bubiszámtól a beoldástól függ menyivel, ha nagyon megnyitod a csapot akkor minden elpusztul.


Ha működik már az akva, akkor ez nehezebb dolog, én csinálnék egy klón akvát, csak a víztömeg érdekes, akár e vödör is lehet bármi és abba tesztelném sűrű ph mérésekkel a a co2 rendszert.


Ha stabil, nem ingadozik be tudod állítani akkor érdemes a garnikkal kísérletezni.


A klón akvában már érdemes egy 7 ph körüli tehát nem lúgos vízzel indítani, példa fele ion cserélt, fele csapvíz.


Ha a klónban sikerül belőni stabilan a példa 6ph alsó határt, akkor fokozatosan lágyítasz a garnis akvában is 7ph értékre, majd bekötöd a co2-t, elsőnek amit teszteltél , hogy nem viszi 6 ph alá annak a felével, így lesz 6,5 ph

x idő múlva adhatod a teljes bubi számot 6 ph körüli akvárium vízzel.


Nem kicsi benne a rizikó, és idő igényes, ha bárkacs a co2 példa zselatin, akkor szigeteld le az élesztő gombás részt a külső hőmérséklet változás befolyásolja a gáz képződést.


Én leírtam, hogy lehet szerintem megcsinálni, én nem csinálnám meg, van nagynyomású co2 a családban de abba mi legalábbis sokáig nem tervezünk sem halat sem gerinctelent, tehát konkrét tapasztalatom az nincs.


Lehet valaki ír utánam okosabbat, gondolom ez nem lehet nagy akva ha garnis.

2014. márc. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!