Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium világítás tuning?

Akvárium világítás tuning?

Figyelt kérdés
Üdv! Van egy gyári tetőm gyári gyengécske világítással(t8 2x30w 90cm), szerintetek milyen ötlet lenne ha a fénycsövek mögé beragasztanék valami tükröződő anyagot például ilyen napellenző fóliát amit az autók szélvédőjére lehet kitenni? Mert ugyebár a fény közel fele úgymond elvész a fekete tetőbe! Szerintetek jó ötlet?
2014. ápr. 4. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Jó ötlet, de azért megkétszerezni nem fogod a fényt.

Van öntapadós fényvisszaverő fólia is, vagy hőtükör is jó.

2014. ápr. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt sejtem de ha már 10-20% növekedés van az is valami ennyit megérne. Ilyen öntapadóst hol lehet vajon kapni?
2014. ápr. 4. 19:28
 3/7 Pendulum92 ***** válasza:
69%
Nem túlzás a kétszeres fényerő-növekedés. Ha elképzelsz egy henger alakú csövet, könnyen beláthatod, hogy térbeli okok miatt a fele nem a víz felé irányul. Egy jó gyári vagy DIY fényvisszaverő sokat érhet.
2014. ápr. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyobb papírboltban, hobbi boltban.
2014. ápr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 YourDestiny ***** válasza:
Közel van a fényerőduplázódáshoz. Van direkt tükörfólia (öntapadós tapétában krómfelületű, vagy mylar fólia). Én évek óta ezt használom. A régi tetőmben is ez volt egy évig, ennyi idő elteltével is tartott, minden francnak ellenáll. Jelenleg is ez van a tetőmben.
2014. ápr. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 YourDestiny ***** válasza:
Mármint nekem előbbi van, az a típusú önragadós tapéta, ami papírboltban is megkapható.
2014. ápr. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Öntapadóst nem kaptam viszont hőtükör fóliát igen, azt beszabtam és beragasztottam szilikonnal és nagyon jó lett!! Köszi mindenkinek!
2014. ápr. 6. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!