Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat ajánlanátok...

Milyen halakat ajánlanátok kemény vizű akváriumba? (Részletek lent).

Figyelt kérdés

Kezdő akvarista vagyok. Januárban vettem egy 54 literes akváriumot (tudom, tudom, rosszul tettem). Jelenleg ami felszerelés van benne: Aquael Fan 2-es szűrő, 50 W-os Hailea fűtő, T8 as 15W-os izzó a tetőben. Az aljzat 3 mm-es homok. Van benne néhány kő (akvarisztikai boltból lett véve), egy red moor gyökér, jávai moha, Rotala macrandra.

Kivártam a 3 hetet, amíg a víz beáll, red cherry garnélákat és fiú guppikat vettem bele, 6 db-ot, 5 szivárványos és egy endler. Sajnos a napokban elvitte a halakat valami nyavaja, akárhány helyen kérdeztem, nem tudták a tünetek alapján megmondani mi vitte el őket, beltenyészetre tippeltek. Talán a víz volt túl kemény, és az gyengítette le őket. Ezért most okosabb szeretnék lenni, és olyan halakat választani, amik jobban bírják a magasabb vízkeménységet is, de kényelmesen elférnek egy ekkora akváriumban. A ph is elég magas, sajnos ez jön a csapból: 8 körüli ph, 17 nk keménység. Az endler guppik nagyon tetszettek, de bevallom félek még egyszer guppit venni.


A szűrőt természetesen az akvárium vizében mostam ki, és csak akkor, amikor már láthatóan alig mozgatta a vízfelszínt. Heti 10%-os vízcseréket csináltam.



2014. ápr. 6. 00:56
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
A heti vízcsere 20-30% legyen. Ha a garnélák nem pusztultak el a víztől, akkor a guppik is elviselték volna, szinte biztos, hogy betegen vetted őket. Nyugodtan próbálkozhatsz velük újra, csak más helyről próbáld beszerezni és jól nézd meg őket vásárlás előtt. Esetleg egy tipp, ha tetszenek a kis sügérek. [link]
2014. ápr. 6. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ott valami más lehetett a háttérben, a keménységtől biztos nem pusztultak el. Elég jól bírják.


A bejáratás alatt szórtál kaját a vízbe?

Egyszerre tetted bele a halakat?

Betelepítés után mennyi idővel pusztultak el? Milyen körülmények között, milyen tünetekkel?

2014. ápr. 6. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Platypus ***** válasza:
A guppi, azon belül is az endler bírja a legjobban a kemény vizet az összes elérhető kistestű díszhal közül. A beltenyészet meg nem öli meg a halakat csak úgy, pár nap alatt. Inkább 3-4 év helyett csak kettőt élnek, de nem egyszerre és nem is hirtelen pusztulnak el. Ha boltokban kérdezted, akkor nem meglepő ha nem tudtak értelmes választ adni. Töltsd ki ezt az adatlapot, így kaphatsz a legjobb eséllyel pontos diagnózist: [link]
2014. ápr. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A garnélák jól vannak, az egyik még petés is lett, lettek kicsik, szóval velük nincs gond.


Szórtam Sera lemezes menüből a vízbe a bejáratáskor. Az akvárium január 3-án lett véve, ha jól emlékszem, és rá 3 hétre vettem 4 guppit. A rákövetkező hétre jött egy újabb. Az endler kicsit később jött, az valamikor február végén. Nem tűntek betegnek, elevenek voltak. Kb másfél hete kezdtek furán viselkedni, az első ami a legfeltűnőbb volt, hogy csak egy helyben "lebegtek" kedvtelenül, és volt amelyik nem is nagyon evett, kiköpték a kaját. Ja igen, ahogy fentebb írtam Sera lemezes menüt kaptak, forrázott zöldborsót és spenótot, néha fagyasztottat, de amikor betegek lettek épp a lemezes volt a soron.


Boltokban kérdeztem mi lehet a baj, de volt köztük, aki már tényleg évek óta foglalkozik halakkal, ezért reménykedtem, hogy tud segíteni. A fő gond, hogy egyikre se húzható rá egy séma, hogy milyen tüneteik voltak. Külső jel csak egy volt, a puffadtság, de ez sem volt igaz mindegyikre. Volt amelyik lufiként végezte be, volt amelyik hol felpuffadt hol lesoványodott egy nap lefolyása alatt többször, annak ellenére, hogy nem evett. Az endleren meg egy másik guppin viszont nem látszott semmi. Ami a legfurább, hogy nagyon sokáig elhúzódott az egész.


A linket köszönöm, megnézem.

2014. ápr. 6. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!