Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betehetem az akváriumomba a...

Betehetem az akváriumomba a bettámat?

Figyelt kérdés

Üdv!

Van egy 65 literes akváriumom, ami van benne: 3 barátságos betta nőstény, 2 p. harcsa, 4 lángvörös pontylazac, 6 neonhal, 2 fekete tetra, 4 szumi.(a halak teljesen jól megvannak együtt, a betták és a szumik sem agresszívak) Szűrés:Aquael FanFilter Mini és vízmelegtés. Van egy koronás kék betta hímem.Az a kérdés, hogy betehetem-e?



#állat #akvarisztika #halak #betta #fekete tetra #neonhalsziámi harcoshal
2014. ápr. 11. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
szia! szerintem NE! én nem merném... és mennyi növényed van? meg hogy férnek meg ekkora aksiban a nőstény betták ? én 1 betta hímet és 2-3 nőstényt min. 80-90 literes aksiba tennék más hal nélkül.
2014. ápr. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Inkább ne.

1.) Amit felsoroltál halak, talán jó lennének egy 120 literes akváriumba. 65 literbe vészesen sok, és akkor azt még nem vettük figyelembe, hogy melyik fajnak mekkora a mozgásigénye és mennyi a minimum ajánlott mennyiség belőlük.

2.) Az Aquael Fan szűrők még viccnek is rosszak, a Fan Filter Mini pedig rettentően kevés ebbe az akváriumba. (A gyártó 30-60l között ajánlja, ebből annyi a reális, hogy egy 30 literes alultelepített akvát képes normálisan megszűrni.)

3.) "a halak teljesen jól megvannak együtt, a betták és a szumik sem agresszívak" Ez pillanatnyi állapot. A szumik, a túl kicsi létszámban tartott pontylazacok közismert, hogy csipkedősek. Ha beraksz hozzájuk valami hosszú uszonyos jószágot, valószínűleg baj lesz. A betta nőstények "csípésrendet" alakítanak ki maguk között. Ez általában 5+, páratlan számú hallal működik a legjobban, de ha te 3 "csajod" elvan így, örülj neki. Ők is hajlamosak megtépni a hosszú uszonyos halakat, a betta hímekre általában rosszul reagálnak illetve egy új betta érkezése (mindegy hogy hím vagy nőstény) több, mint valószínű, hogy felborítaná a hierarchiájukat.

Szóval inkább ne.

2014. ápr. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
28%
Nekem 120l van 13 halam!Ez nagyon sok!A felét vidd vissza a kereskedésbe!
2014. ápr. 12. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kozák Róbert válasza:
23%

hadjuk már ezeket a túl sok dumákat, meg a 1000 l-es akváriumba max 10 halat rakj szöveget, mert a 11 már túl sok....nekem 50 literes akváriumban volt vagy 30-40 halam több éven! keresztül és az ég világon semmi gond nem volt velük. több szakértővel! beszéltem már és egy halnak kb 2 literre van szüksége, magyarul egy 65 l akváriumban 30-35 halat simán lehet tartani.


berakhatod az akváriumba a betta hímedet, de figyeld őket, mert ha csipkelődés lesz belőle akkor vedd gyorsan ki, és ezzel meg is kaptad a kérdésedre a válazt

2014. ápr. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó egy kretén kiváncsi vagyok melyik szakértő mondta neki ezt a baromságot. Több év? Mondjuk 2 évig éltek az amúgy 5-10 évig elélő halak, hát gratulálok..
2014. ápr. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!