Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak? (többi lent)

Mit csináljak? (többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy 54 literes akváriumom,benne 12 felnőtt guppi.Nagyon elszaporodtak,takarításnál 35 kishalat találtam! Mit tegyek? Hány halat tarthatok meg? Mennyit ajándékozzak el? Lécci segítsetek!

2014. ápr. 15. 19:49
 1/6 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg új akvárium? (végső esetben az is lehet :D )
2014. ápr. 15. 20:02
 2/6 anonim ***** válasza:
Már a 12 felnőtt is sok ekkora helyen. Mondjuk a felnőtt kifejezés túlzás, mert így összezsúfolva nem nőnek meg normálisan. Mindenképp nagyobb kavárium kell, vagy gyérítsd a szaporulatot.
2014. ápr. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
beszéltem a halkereskedővel,és ő azt mondta, hogy legfeljebb 25 guppi lehet majd benne. Most kinek higgyek?? O.o
2014. ápr. 15. 22:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy kereskedésben lehet, hogy 25 van 54 literben, de te most "tárolni" akarod őket vagy "tartani"? A kettő nem ugyanaz. Egy kifejlett nőstény 6 centi hosszú, de ha nálad megállnak 3-4-nél, akkor az azt jelenti, hogy kevés a hely. Ezt vedd figyelembe, és e szerint csökkentsd a számukat.
2014. ápr. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Somall válasza:

A kereskedőknek nem igen szabad hinni. Ő csak minél többet akar eladni a halakból. Egy guppira kb.3-4l kell.

Ahány centis a hal, annyi víz kell neki.( 1cm-1l )

2014. ápr. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akvarista.hu-n meghirdetheted őket. Érdemes lenne a nőstényeket eladnod/elajándékoznod, és csak néhány hímet tartani meg, így a jövőben nem lenne ilyen jellegű problémád. A hímek amúgy is színesebbek, látványosabbak, és kisebbek is, mint a nőstények.


Ahogy az előttem szólók írták, eladónak ne higgy azzal kapcsolatban, mennyi halat tarthatsz az akváriumban. Nekem is annak idején 20-30-at mondtak 54 literesbe, hála az égnek nem hittem el.

2014. ápr. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!