Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megújult tetratec ex szűrők....

Megújult tetratec ex szűrők. Szerintetek milyen lesz?

Figyelt kérdés

A gyártó szerint 35% takarékosság erősebb motorral ami érdekesen hangzik. Vajon kijavították a légtelenítő hibát? Egy kis vidi: https://www.youtube.com/watch?v=MdYxn8kV7vo

Tetratec EX 600 Plus: 630 l/h, emelési magasság 1.1 m, vödörméret 5.7 l, szűrőtöltet kosár: 3 db, teljesítmény 7.5 W, cső átmérő: 12 mm

Tetratec EX 800 Plus: 790 l/h, emelési magasság 1.3 m, vödörméret 6.6 l, szűrőtöltet kosár: 4 db, teljesítmény 10.5 W, cső átmérő: 12 mm

Tetratec EX 1200 Plus:1300 l/h, emelési magasság 1.8 m, vödörméret 12 l, szűrőtöltet kosár: 4 db, teljesítmény 19.5 W, cső átmérő: 16 mm



2014. ápr. 17. 09:16
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
A kinézetén is változtattak és a kiegészítőkön is, az 1200as kivételével az emelési magasság is csökkent
2014. ápr. 17. 09:18
 2/22 YourDestiny ***** válasza:

A vödörméret maradt, úgy látom. De miért kellett a szívócsonkot és könyököt feketére? Az egyik legvonzóbb dolog a Tetrában az átlátszó csövezés volt. A csonkot el lehet rejteni persze, de a könyök része belelóg a vízbe. A szivacs a szívócsonkra viszont jó melléklet, akinek szüksége lehet rá (garnélák, satöbbi). Kíváncsi leszek az árazásra.


Egyébként lesz belőle egy kis kavarodás, mert egyes oldalak a régebbi szériát is Plusként tüntették fel.


Megvenni amúgy simán megvenném, a Tetrától nem tartok. Eddig is a legjobb és egyik legerőteljesebb szűrők voltak normál árkategóriában.

2014. ápr. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
A fekete könyök tényleg baromság, nekem is egy 1200as van még a "régiből" de az is plus ként volt még feltüntetve. Én 35000ftér vettem a centrumzootól (az utolsó régi darabok egyike lehetett) ez az új most 2000ft-al drágább úgyhogy nem vészes, főleg ha tényleg kevesebbet eszik. Talán még jobb vétel lehet a jövendőbeli vásárlóknak.
2014. ápr. 17. 13:34
 4/22 anonim ***** válasza:
Óh, én szívesen elcserélném az 1200-as könyökeimet az új fajtára, ha így néz ki mint a videón! Kevesebbet anyáznék takarításkor. :D Az atmané meg amúgy is fekete mellette.
2014. ápr. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Woodoo001 ***** válasza:

Eléggé érdekes ez tény, nekem is az "nem tetszik", hogy erősebb a motor, mégis kevesebb az emelési magasság... Meglehetősen ellentmondásosan hangzik...

A téma maga engem is mélységesen érdekel... Kísértetiesen hasonló összegzést osztottam meg pár napja 2 közösségi oldalon is... :D :D :D


Hogy miért lettek fekete kiegészítők...? Ez számomra is egy nagy talány, kíváncsi lennék ennek a magyarázatára... Reménykedem benne hogy megfelelő ügyeskedéssel "láthatatlanná" lehet tenni, bár előbb utóbb úgyis bepiszkolódik + sokan eleve üveg/ plexi ki- és befolyókra cserélik...

A szivacs praktikus, nem is tűnik túl vastagnak sem, egyes helyeken amúgy a szívókosár is fekete, megint máshol meg átlátszó...


Sokkal nem vészesebb az ára, bár jelentős szórás van egyes kínálatok között... Nekem eddig az EX700 volt a terv, most így az EX800 Plus lesz a cél... :) Reméljük tényleg jobb lett...

2014. ápr. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Woodoo001 ***** válasza:
Még egy pár érdekes oldal, ahol bővebben írnak az új "termékcsaládról", bár az a nyelvezet... :) A képek azonban sokat elárulnak, érdekes tanulmányozni, sőt még kb. nekiállok lefordítani is a nagyját "gugli" fordítóval, főleg ami különösebben érdekel... :) Jelentkezem ha megtudok valamit... :)
2014. ápr. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Woodoo001 ***** válasza:
2014. ápr. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Woodoo001 ***** válasza:

[link]


Érdekes... :) Kicsit kerekdedebbek lettek a csonkok, ez a tisztításuknál tényleg jobban jöhet... :)

2014. ápr. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 YourDestiny ***** válasza:
Az egyik linken az EX800 Plusnál ugyanúgy 150 cm emelési magasságot írnak (gondolom, azt jelenti a 150 cm, más nem lehet). Most akkor mi az igazság? Lehet, hogy a csőhossz lenne az? Viszont egyes oldalakon meg olyan infóra találtam, hogy a csőhossz 165 centiméterre nőtt. Ez is teljes értelmetlenség, ha az emelési magasság csökkent. Melyik adatnak higyjünk?
2014. ápr. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Woodoo001 ***** válasza:

"felemelkedik víz" -szóval annak kellene lennie... :)

Jó kérdés, hogy akkor melyik is az igazság...

A tömítéseken javítottak elvileg, azt ott szemlélteti is, a légtelenítő gomb sem tud elvileg beragadni már... Elvileg... Aztán majd meglátjuk a gyakorlatot...


Keresgélek még, hátha, aztán összerakjuk amink van... :)

2014. ápr. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!