Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 60 literes akvárium megfelelő...

Katoonene kérdése:

60 literes akvárium megfelelő kialakítása?

Figyelt kérdés

Helló!


60 literes akváriumom kialakításában szeretnék segítséget kérni. Az alapkoncepció az, hogy egy kis garnélacsapat éldegéljen benne (5-15 fős populáció, vagy ha indokolt, nagyobb) Mivel nem vagyok nagy akvarista, ezt a számot segíthetnétek belőni, a cél, hogy a kis jószágok megfelelő körülmények között éljenek ( Red Cherry Garnélát tartom megfelelő választásnak, mert nem a legkényesebb, bár szapora)

Gömb moha és társait szereti, ahogy olvastam, vízcsere, stb, alapok talán megvannak..

Továbbá:


az akváriumba szeretnék:

- csapatban úszó halakat ( valamilyen könnyű tartású razbórát, 6-10 darabot)

- a kötelező gömb mohán kívül néhány növényt, ami a garnélák tartásához igazodó körülményeket kér, ehhez kéne tipp, mekkora megvilágítás kell (W), vagy elég a garnéláknak egy nagy adag moha (ha igen nekem is)


Eddigiekkel talán nincs is gond, most jönnek a kérdések, a rizikók:)

- ezek a nanohalak "kordában" tudnák tartani az esetleges szaporulatot? ha nem, milyen más "csapathal" tudná, ami még elfér ekkora helyen? Természetesen nem kell, hogy 100%-ig felzabálják a kicsiket, de 50% felett lehetne az arány..szóval valami egyensúly, vagy létszámbefagyasztás..

- felejtsem el, hogy törpe karmos békákkal tartom? megeszik őket,ugye?

- ha elég nekik a moha+ a műnövények adta félhomály, körülbelül mekkora teljesítményű világítás kell a növénynek?

- 2-3 khulii (párduccsík megfér mellettük, vagy teljesen felejtsek el minden fenéklakó halat? (imádom az ilyen angolnakinézetű hosszúkás halakat, ha tudtok alternatívát, az is jó)

- algaevő közül szabad bármilyet mellettük tartani? (1 vagy 2 pici, ha 5-6 cm fölé nőnek el tudnám ajándékozni, mindig van rájuk igény, és lenne másik, nem a gyakorlati hasznuk miatt, hanem gyönyörűségük miatt szeretnék:)

- milyen szűrőt ajánlanátok ehhez az akváriumhoz?

- 2-3 csiga ugye nem tartja "sokkban" őket?

A rajhalak + (esetleges) khulik, algázók mellé milyen halat ajánlanátok még az akváriumba?



ALTERNATÍVA: (ha a rajhalakon kívül minden más élőlény ki van tiltva a garnélák mellől, nem biztos, hogy ragaszkodok hozzájuk)

Ezek lennének benne:

-páncélos harcsa (3-4 db)

-kuli kuli (3-4 db)

- algaevő (1-2 db)

- rajhal (6-10 razbóra)

- 2-3 afrikai karmos béka)

- a gyilkos gömbmoha

Ez az összeállítás már nagyon súrolná az eltartóképességet, vagy még lehet bele kreatívkodni valamit? pl. valami lusta tepsifejű harcsát vagy



Ha volt türelmed végigolvasni, köszönöm, biztos nem a legrövidebb kérdés, de gondoltam, hogy a legalapvetőbb dolgokon kívül mindenre rákérdezek, amiben nem vagyok biztos.



2014. ápr. 20. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyon összetett a kérdésed, nehéz egy válaszba besűríteni.


Elsőre kell egy biológiai egyensúly, valamint berendezés ami már a tervben lévő élőlényekhez igazodik.


Szűrés, a garnélák miatt nyílt szivacsú szűrő kell, burkolattal rendelkező nem jó, belemásznak nem tudnak kijönni mivel a beömlő részen nagy a vákuum.

Példa : [link]


Ajzat, szeretnél talaj lakókat, így apró szemcsés talaj kell amit tudnak túrni, lehet rostált ecetes vízben áztatott sóder, esetleg lazítva fehér gyöngy kaviccsal, vagy agyag talaj példa jbl manado, nálam jól bírja a páncélos harcsák túrását, van olyan akva amibe 3 éve túrják cserélve mosva még nem volt.


Növényzet, egy akváriumban 3 verzió van.

Alga van.

Növényzet+alga van.

Növényzet van minimális algával.


A halak, gerinctelenek révén képződik nitrát, ezt használják a növények, plusz a heti részleges vízcsere csökkenti a szintjét.


Műnövény az drága, mellette csak alga van meg algás műnövény amit hetente lehet súrolni, az élő növényt lehet metszeni és versenybe száll a tápanyagokért az algával.


Tervezett halak stb elsőre rengeteg, megfelelő növényzettel napi kb fél fagyasztott kocka vagy fél kávéskanál hastápot bír el egy 60 literes akvárium, de ez a maximum, és csak dús növényzettel, heti 30% vízcserével.


A 60 literes akvárium az nem 60 liter, talán 35-40 liter víztömeg lesz benne berendezés után.


Garnélák+ 8 darab kistestű hal.

Heti szinten metszhető intenzív fejlődésű növényekkel növényekkel esetleg 10 darab.


Világítás, fény-terelőzve, tehát a fénycső teljes fénye a vízre vetítve 15watt az gyenge fényerő, 30 watt az közepes fényerő.


A garnéláknak mindegy a növényzet, mohákat szeretik, ha nem eteted túl az akvát akkor ők sem lesznek ezren.


A fényerőhöz keress növényeket példa itt: [link]


vagy itt: [link]


Halakkal kapcsolatban : [link]


Vagy ez: [link]


Talaj lakóból panda páncélos harcsának megfelelhet az akva mérete de csapathal így 6 a minimum létszám


[link]

2014. ápr. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, jó velős, mint a kérdésem:) Körbe is olvasgattam, növények terén sikerült már nagy segítséget adnod, mert majd a mohához hasonló fényigényűt választok majd. Viszont nem értek valamit, sajna nem vagyok profi:


Tervezett halak stb elsőre rengeteg, megfelelő növényzettel napi kb fél fagyasztott kocka vagy fél kávéskanál hastápot bír el egy 60 literes akvárium, de ez


---bocsi, ezt nem értem. Tervezett halak stb. elsőre rengeteg, tehát túl sok bele a tervezett hal?

a másik fele a mondatnak, hogy max ennyi kaját adhatok be a halaknak, ami szépen "eloszlik" közöttük?


Bocs a primitív kérdésért, de szerintem jobb ha most kérdem meg, mint később:)


Egyébként már tuti, hogy karmosbékát nem rakhatok bele, arra rájöttem, illetve ha már csökkenteni kell a halszámot, 6-7 razbórára ÉS 1-2 algaevő VAGY 2-3 kuli kulira gondoltam (+a 5-15 fős garnélapopuláció), bár nem tudom szabadna-e melléjük. A páncélosharcsáról persze lemondtam, csak a kis garnélákhoz ragaszkodok:)

2014. ápr. 21. 17:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Az akváriumnak van egy biológiája, a halak kopoltyúiból, vizeletéből, ürülékéből, ammónia keletkezik, ezt a szűrőbe, talajba, vízbe, megjelenő baktériumok lebontják nitrátra, szerves nitrogénre.


A nitrogén az egyik legfontosabb növényi tápanyag, ha nincs összhangban a növényzet menyisége és a halak száma, fajtája, akkor sok nitrogén keletkezik több mint amennyi növény befér az akvába, ilyenkor a tápanyag többletre jönnek az algák.


Ha annyi halat, élőlényt teszel aminek elég fél fagyasztott kocka eleség, vagy fél kávéskanál haltáp akkor attól szépen nőnek majd a növények megfelelő növénytáp kiegészítés mellett.


A te esetedben ez 10 darab 3-4 cm kifejlett méretű halat plusz a garnélákat jelenti.


Ha fentit túl léped akkor halpusztulás lehet, akarva akaratlan beállítja minden akvárium magától az optimális flórát, vagyis elpusztul a többlet marad az a létszám ami optimális, ez a nitrogén vegyületek menyiségén és a növényzet állapotán, menyiségén múlik.

2014. ápr. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!