Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A JBL Sansibar alkalmas...

A JBL Sansibar alkalmas akváriumi talajnak ha teszek alá táptalajt?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 24. 06:55
 1/4 anonim ***** válasza:

igen, de ezt nem fogod tudni kitakarítani egy nagytakarítás alkalmával

inkább dunai kavics

2014. ápr. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Miért kifejtenéd?
2014. ápr. 24. 07:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a legjobb, túl tömör és apró szemű a növények gyökereinek. Én csak dekornak használnám. Attól is függ, milyen növényeket szeretnél ültetni. Pl. parvula gyepszőnyeget szerintem nem fogsz tudni nevelni, de igénytelenebb dolgok ellehetnek benne.
2014. ápr. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló a táptalaj felkeveredésére gondolhatott, gondolom mindenkinél más az akva, nálam évente van átültetés, rengeteg növényt kidobok, túlburjánzik az egész, muszáj megcsinálni.


Táptalajnál ez nehéz ügy, mehet az egész talaj a kukába, ha kihúzol egy nagyobb gyökerű növényt jön az oldódó táptalaj is, de a berendezés után új növényt ültetni sem egyszerű.


Általános talajnál kikapom a halakat, kihúzgálom a növényeket, vissza metszem a néha fél kézilabda méretű gyökereket, ültetés, rendelkezés, vissza víz, szürők dolgoznak, 1-2 óra múlva vissza a halak.


Táptalajnál teljesen ki kell mosni az akvát ennél a manővernél, új talaj kell, ha oldódó táptalaj van.


Persze van ilyen is: [link]

2014. ápr. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!