Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halak, diffuzoros levego...

GABOOFACEE kérdése:

A halak, diffuzoros levego porlasztas mellett is pihegnek, viz tetejen uszkalnak, es pusztulnak is. Mi az oka?

Figyelt kérdés

#halak #pusztulás #diffúzor #porlasztás #pihegnek #uszkalnak #viztetejen.
2014. ápr. 26. 07:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Valami mérgezés történt. Vízcsere volt ?
2014. ápr. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:
Ammóniamérgezésnek hangzik. Milyen halak, mennyi és mekkora akváriumban? Milyen a szűrésed?
2014. ápr. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagy valószínűséggel nitrogén vegyületek okozta mérgezés, de lehet gyógyszer vagy az ajzatóból oldódott ki valami.


Ha írsz többet az akváriumról akkor lehet konkrétabbat mondani, ilyen helyzetben általában az összes el szokott pusztulni.


Mindent le kellene írnod amit ha ránézel az akvára látsz, plusz mikori az akva, milyen szűrés, hogy cserész vizet, menyit és milyen gyakran, hogy takarítod a szűrőt.


Akkor lehet válaszolni ha teljes infót adsz, ez nem két sor, te tudod menyit érnek meg a halak neked.


A kérdésedből nincs olyan akvarista aki megfejti miért pusztulnak.

2014. ápr. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Cc. 150l , viz~26C°, szuro: fluval 206 (780l/h)/eheim diffuzor (600l/h). A diffuzor akkor let felszerelve, mikor. Tuneteket eszleltem, elotte egybarkacsoltdifuzor volt, lenyegesen kevesebb bubi es megbizhatosaggsl... Halak: jellemzoen ponty felek - black m., xifo, guppik, neonok, daniok, nehanylazac, algaszok. A neonokon egyaltalan nem tapasztalok semmit erdekes modon. A blavkbol a nagy, szinte allandoan nyitott pofaval uszot. Nem az en aksim, a szuleimnel van, nem latom minden nap. Amiota bent van a diffuzor, mar nem mind uszkal fent, ujra lent is pulykalnak, de meg mindig akadnak akik inkabb fent vannak. 2 hetente van 30% koruli vizcsere, es szuro tisztitas. Sera aqutan, es nitrivec szereket hasznalok.
2014. ápr. 26. 09:27
 5/6 A kérdező kommentje:
A barkacs difuzor mellet is szepen fejlodott az elejen az akvarium, szaporodtak a blackmollik. Sajnos apam nem rendszeresen etet, es figyeli az akvariumot... Mar automata eteton gondolkodok... Etetes lemezes tappal, es fagyasztott mixxel.
2014. ápr. 26. 09:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Gondozási hiba van.

A külső szűrővel kapcsolatban lesz hiba, 2 hetente takarítod ez probléma, megsérted a baktérium állományt, 2-4 havonta elég takarítani.


Nem túl nagy szűrő kérdés, hogy milyen töltetet használsz benne, nagyobb terhelésre siporax és szivacs, én személy szerint a kerámiát is kidobtam már, helyette is siporax van minden külső szűrőben.


Remélhetőleg takarításkor akvárium vízben lötykölöd ki a szűrőanyagokat.


Nitrivec, csak indításkor van jelentősége, utána felesleges sőt káros is lehet, a benne lévő lávakő zúzalék irritálhatja a halak kopoltyúit.


Diffuzor, megemelkedett ammónia szintnél van jelentősége, illetve ha túl vagy telepítve, jobb megoldás a vízfelszínt fodrozni és egy külön kis kompresszorral levegőt fújatni ha kell, vagy a kompresszort rákötni a diffuzorra mivel a külső gondolom nem sokáig tudja stabilan működtetni, ezért is kell kéthetente takarítani.


Áramlás, nagyon kicsi a külsőd magába, egy powerhead vagy még egy belső elférne, 400-500 liter/órás ha nincs apró levelű növény simán powerhead szivacs nélkül is jó, én is így használom.


Két hetente 30%, ha sok egészséges jól fejlődő növény van akkor talán elég, de akkor is csak úgy ha nincs sok hal.


Heti 20-25% jobban hangzana, elég sok halat felsoroltál.


Sok hibát látok, amikor elkezdtem használni a külső szűrőket én is így csináltam, de elég gyorsan kiderült, hogy korántsem jó a gyakori takarítás.

2014. ápr. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!