Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak a guppival?

Mit csináljak a guppival?

Figyelt kérdés
A nőstény guppimnak fekete a hasa alja,és meg van duzzadva ,szóval szerintem max. 2 nap és megszül.MOst külön raktam egy üvegbe(nem nevezném akváriumnak)ami kb 2-3 literes.Kibírja szerintetek benne ezt a 2 napot.Nem szeretném benn hagyni az akváriumba ,mert abba elég sok hal van és megennék szegény kis guppikat.
2009. dec. 24. 12:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem kibírja, de miért nem rakod fazékba? Attól még, mert nem átlátszó az oldala...
2009. dec. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ne butáskodj már 2 napot 2-3 liter vízben fejenállva is kibír :D és nagyon jól csináltad, ilyenkor külön kell rakni!
2009. dec. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
persze nem lesz smemi baja:) Ha tudsz egy szál vizi növényt azért berakhatsz hozzá
2009. dec. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
nem lesz baja,de azért figyeld mikor szül,mert nekünk volt mikor megette a kishalak nagyrészét mire észrevettük.
2009. dec. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszi szépen a tanácsokat!Kellemes ünnepeket mindenkinek!
2009. dec. 24. 13:59
 6/13 anonim ***** válasza:

Az elevenszülő halak elletéséhez egy jól benövényesített külön kis akvárium lenne megfelelő. Nem kell hatalmas, egy 10-20 literes már alkalmas erre a célra. A "betehetsz mellé egy szál növényt" nem ér semmit, ugyanis azért kellene sok növény, hogy az ivadékok el tudjanak bújni az anyjuk elől.

Igen, az anya megeszi a kicsiket, ha nem tudnak elbújni.


Hidd el, nem jó annak a halnak egy 2-3 literes befőttesüvegben. A henger alakú üvegben a halnak nincs megfelelő tájékozódási pontja. A víz oxigénszintje a padlón lehet, ráadásul fűtés sincs a vízben gondolom.

Ez állatkínzásnak minősül! Persze tudom, vannak emberek, akik erre magasról tesznek...


Persze ha nem vagy nagy akvarista, akkor inkább ezt csinálod, minthogy vásárolj hozzá normális felszerelést.


Egy komplett, kisebb méretű tenyésztőakváriumot 4-5 ezer forintból már összeállíthatsz. Lehet, hogy egy kicsit soknak hangzik egy 200 Forintos halhoz képest, de ezt a cuccot csak egyszer kell megvenni! Amúgy sem árt sosem még egy akvárium, ki tudja külön kell-e rakni egy halat mert beteg lett vagy valami hasonló.


Egyébként 2010 márciusában életbe fog lépni egy új törvény a háziállatok tartására vonatkozóan. Például nem lehet majd gömbakváriumot sem használni a halak tartására, mert állatkínzás. A halnak nincs semmi támpontja a tájékozódáshoz és csak úszkál körbe-körbe. Ezzel teljes mértékben én is egyetértek.

2009. dec. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kedves utolso a szál növényt talán azért javasoltam hogyha az oxigén miatt aggodna a kérdező.. amugy én az örömanyát minden reggel megnéztem és ahogy ott voltak a kicsik is visszaraktam a többi halhoz. Én már tényleg csak akkor tettem külön ha akkora volt a hasa,hogy következő reggel megszült. tehát körülbelül 1 napot vagy annyit se töltött a nagy befőttesüvegben. (egyszer töltött el azthiszem az egyik 3-4 napot,de akkor meg már részleges vizcserét csináltam)És nem vagyok állatkinzó,jó életük van a halaimnak.. de 6 ezer forintért nem fogom berendezni egy külön akváriumot azért hogy 1-1 napokra belerakjak egy újonnan vett vagy szülés előtt álló halat..
2009. dec. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ja és a gömbakváriummal egyetértek az tényleg állatkinzás. Egyébként ha iylen szempontból nézzük ahonnan te akkor a külön tenyészakvárium is kinzás a halnak mert kiszakitod őt a megszokott környezetéből ami elég nagy stresszel jár..

Mindegy én már megszoktam hogy azért mert nem kib@szott granulátumokkal etetem a kutyáimat hanem igazi hússal ,főtt zöldségekkel,rizzsel,velős csontokkal állatkínzó vagyok. gyerekkínzó vagyok mert a macska bejöt a házba,sőt a gyerek még hozzá is érhet. Ezután már nem lep meg hogy kinzom a halaimat azzal hogy 1 napra nem egy másik akváriumba hanem egy nagy befőttesüvegbe rkaom ki szülni.

2009. dec. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
bőven kibírja ezt a 2-3 napot!!!:D...csak figyelj,mikor szüli meg a kishalakat,mert megeheti őket...:(
2009. dec. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem vagyok tapasztalt akvarista és lehet hülyén is néz ki amit mondok de maradhatna az aksiban csak anyi külömbséggel.hogy egy zacsiba teszed amit jól kiluggalsz így a hőmérséklet változatlan maradhathat és a víz is kering minimálisan bár nem megfeleően ezért néha cserélni kell rajta a vizet mondjuk naponta de ezt az aksi vizéből megeteheted.Lehet kapni úgynevezett szülőszobákat ezek elég aprók és 2 zacsiból is kialakíthatók szerintem.Az a lényeg,hogy kellene 1 kisebb és egy nagyobb zacsi a kissebet kivágod úgy,hogy a kis halak lesülyedhessenek a lyukakonn de az anya ne férjen le.Egy bolti szülőszoba pont így működik de sokkal drágább mint 2 zacsi de semmivel sem tud többet.Így elny lenne ,hogy sem az anya sem a picik nem fáznának meg.
2009. dec. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!