Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Beüzemelnék egy 54l-es akváriu...

Beüzemelnék egy 54l-es akváriumot, milyen vízpumpát tegyek bele. Atman at-200 powerhead-et vagy inkább eggyel nagyobbat? Atman at-201 powerhead-et? Növények és garnélák lennének benne.

Figyelt kérdés
2014. máj. 1. 12:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Ne tegyél 400 liternél nagyobb sodrást egy nyomóágon, friss, új, éretlen szűrőfelületnél sok lenne, kitépi a növényeket a talajból.


A garnélák véget nyílt szivacs játszik így a hozzá rendelhető nagy szivacs jó.


Nem fogtam még ilyen szűrőt kezembe találtam egy infót ami ezt írja: "Levegőztető funkció, vízáramlás szabályozási lehetőség, állítható szórásirány."


Ha a vízáramlás szab... alul egy reteszt jelent mint az aquael szökőkút pumpáknál akkor vehetsz nagyobbat is, be tudod állítani , hogy ne legyen nagy sodrás.


Annyi, hogy minél nagyobb a watt, minél nagyobb a teljesítmény annál hangosabb.


Én vennék egy at 200-at nagy szivaccsal, 1-2 hónap múlva úgyis kiderül mizu, ha nem elég példa erős a világításod és algásodsz akkor még egy elfér mellé.

Ha nem baj a hangerő, lehet zakatolósabb a szűrő (nem alszol mellette) akkor mehet nagyobb bele, ha szabályozható.


Ha nem léped át a 0,5 watt/liter fényerőt akkor elég 1 szűrő, ha több mint 0.5 watt akkor én két at 200 melett tenném le a voksom, nagy szivaccsal.


Tehát a világítás ereje, a növényzet menyisége, valamint az, hogy minél nagyobb a szűrő teljesítménye annál hangosabb, illetve az áramlás állítás dönti el, hogy mizu.

2014. máj. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!