Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aktívszenes szűrés "kútszűrőfe...

Aktívszenes szűrés "kútszűrőfejjel? "

Figyelt kérdés

Szóval vannak ezek a kútszűrúdobozok:

[link]

És találtam hozzá aktívszenes betétet 2000 forint alatt, ami ivóvíz előállításhoz 6 köbméterig 6 hónapig elég, persze ebben nincs benne a betelepedett baktériumok és folyamatos vízforgatás:

[link]


Viszont lényegesen olcsóbb az akvarisztikai rendszereknél. Alkalmazható lenne külső szűrőhöz?


2014. máj. 1. 22:49
 1/6 A kérdező kommentje:
Nem túl nagy a patron és elég nagy nyomás kell a működéséhez azt hiszem, de garantáltan kristálytisztára mossa szerintem az akvárium vízét.
2014. máj. 1. 22:51
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemesebb Siporaxal megtölteni, a szenet cserélgetni kell, mert telítődik.
2014. máj. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az aktív szenes szűrésnek több hátránya van mint előnye, Előny, hogy megköt egy csomó dolgot, hátrány, hogy a növénytápokat összetevőit is. A telítődésről nincs semmi infó, annyi bizonyos, hogy a telítődés után megugrik az ammónia szint mivel a biológiai védekezést is leépíti, kevesebb ammónia, kevesebb baktérium.


Egy ilyen patront mondjuk egy 200 literes akvában 2-3 hétig tudnál használni utána kuka.


Sügeres akváriumnál lehetne ilyen: [link]


[link]


850ft/kg


Mellé ammónia tesztel mérni, szerintem ha példa nem 200 literes akkor 0,5-1 kg/hó kellhet de ez mindig a halak létszámától terheléstől függ.


Ha növénytápozol, vannak növények azoknak nem tesz jót.



A siporaxos biológiai szűrést egyszer kell megvenni, és stabil.

2014. máj. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tehát a linkelt oldalról idézet: "Tartós használat esetén a vízből kivont alga és foszfát ill. egyéb anyagok hiánya miatt a növényzet elpusztulhat az akváriumban."


A szűrőpatront felejtsd el 2000ft-ért az 6 m3 csapvízre van, nem akváriumi körülményekre ahol folyamatos az ammónia képződés, oda az kevés, nem 6 hónapig teljesít, 2-3 hét inkább.

2014. máj. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi, nem vagyok benne olyan mélyen a szakmában bár foglalkoztam már vele, szóval költői kérdés volt.


Ez volt az akváriumom:

http://www.youtube.com/watch?v=FXfzcBRWtS0

2014. máj. 4. 13:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Ebbe szerintem ártana a növényzetnek az aktiv szén, sok növényeknek hasznos anyagot megkötne, nem látok algát 100 liter fölött van, külső szűrő mellé nem látom értelmét.


Nekem is társas akváim vannak, nincs időm növényesre, a hólyagos virágkehellyel szokott problémám lenni, én tőből lemetszem mindig, különbem beteríti az akvát.


http://www.youtube.com/watch?v=p1fAae_rfzI

2014. máj. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!