Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy kerülhetett csiga az...

Hogy kerülhetett csiga az akváriumba?

Figyelt kérdés
3 hete van bejáratás alatt. Ma nézegettem, hogy mi a helyzet és legnagyobb megdöbbenésemre egy csiga mászott az anubiasom egyik levelén. Eddig nem láttam egyszer sem. Nem tudom milyen csiga lehet. Csakazt láttam, hogy még elèg kicsi és szinte színtelen... Lehet, hogy a beüzemeléskor került be valamivel ? Csak akkor még olyan kicsi volt, hogy nem lehetett látni ?
2014. máj. 6. 10:58
 1/5 gyevickie ***** válasza:
100%

Nekünk régen volt akváriumunk. Csiga is keveredett bele valahogy, ami aztán szaporodott. A lényeg, hogy amíg robbanásszerűen nem lett kb. 30 csiga a vízben, mi sem vettük észre őket. Aztán egyszer az üvegre rakták a petét, valami eldugott hely helyett. A csiga pete olyan, mint a kaviár, csak átlátszó (nálunk ilyen volt), szóval szerintem valamelyik betelepített növénnyel hozhattad.

A pici csiga kezdetben átlátszó. Nekünk felnőőttként piros, függőlegesen lapított házú, kb. 1 cm-es csigáink voltak. Ezek a vérvörös tányércsigák. A másik gyakori akváriumi csiga az almacsiga: sárga, kerek, szinte gömb, kb. 2 cm.

Egy idő után már leszedtük a csigapetét, mert rengeteg volt, de a meglévők szépen tisztán tartották az üveget. :)

2014. máj. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Aljzattal (boltival is), fával vagy bármivel, ami más akváriumból származik bekerülhetett, még akkor is ha az a tárgy csontszáraz volt.

Nekem egy ajándékba kapott, régóta használaton kívüli vasfa népesítette be csigával az akit, mert "csak" egy fertőtlenítő forrázást kapott előtte. Nagy túlélők a csigák...

2014. máj. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
vagy a növényen volt már "gyárilag"
2014. máj. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat !


Első válaszoló : Úgy néz ki a csiga, amit először írtál. Még szinte átlátszó. De látok már egy petét is. Eddig nem tudtam, hogy az egy csiga petéje, de az is ugyan olyan, amilyet leírtál...

Mindig üvegre rakják ?

Mert ez most kiszedem, nem szeretném, ha túlzottan nagy lenne a szaporulat.

Illetve a csiga maradhat ?

Betta és panda páncélosharcsák lesznek benne 1-2 héten belül...

2014. máj. 6. 11:21
 5/5 gyevickie ***** válasza:
100%

Nem mindig üvegre rakják a petét. Rakhatják növény levelére is. Ha ez üvegről lekaparod őket, szedd is ki a vízből, mert ha leesik a talajra, ugyanúgy kikel. :)

A halakat nem zavarják a csigák, esetleg néha megbökdösik őket, amikor már nagyok. Esetleg a picikből megesznek 1-1-et, ameddig beférnek a halak száján. Nálunk nem okoztak gondot a csiguszok. A vörös tányércsiga szerintem a kisebbik "rossz", nem nőnek túl nagyra és a növényeket se amortizálják le látványosan. Nekem ezek voltak a tapasztalataim velük.

2014. máj. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!