Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumba milyen dekorációt...

Akváriumba milyen dekorációt tehetek?

Figyelt kérdés
Szeretnék bele vízinövényt (muszáj neki világítás? nagyon világos a szobám a kaktuszok jól érzik maguk és az akvárium a közelükbe van de az ablak alatt hogy a délutáni erős napsugárzás ne érje közvetlenül) az aljára kavicsokat még nem vettem és arra gondoltam ideiglenesen üveggolyót teszek bele dekornak (a halnak lehet tőle baja) meg műanyag állatkára is gondoltam (gyerekkoromból maradt egy csomó polip, cápa stb.) bele tehetem ezeket anélkül hogy baja lenne a halaimnak?

2014. máj. 6. 16:23
 1/4 Joci_27 ***** válasza:
A vízinövényeknek kell fényforrás. Ha napfényes a szoba az jó a növényeknek, de nagyon bealgásodhat a víz a közvetlen napfénytől. Ha azt szeretnéd, hogy a növények szépek is maradjanak és fejlődjenek érdemes valamilyen táptalajba ültetni, nemcsak a kavicsok közé nyomkodni. Az üveggolyótól biztos nem lesz bajuk, csak legyenek tiszták. A régi műanyag kacatokkal az a baj, hogy könnyen vihet be fertőzést az akváriumba (a műanyagot nem lehet olyan jól letisztítani mint az üveget), úgyhogy szerintem azokat mellőzd. Esetleg vehetsz bele vasfát, kicsit drága, de nagyon jól mutat.
2014. máj. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ:) vízinövénynek olyat gondoltam amit ami kicsi és ,,cserépben,, vagy miben van talajjal együtt (nyáron lehet hogy költöznek velem a halak aksistól és addig nem akarok rendes talajt mert nehéz lenne szállítani úgy)
2014. máj. 6. 18:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha van rá egy kis keret, akkor érdemes csupa természetes dolgot beletenni. Például növényeket (rendes növényes talajba, világítással) uszadékfát, és sziklát. Ezek persze mind pénzbe kerülnek, de sokkal szebb és ízlésesebb lesz, mint a műanyag dekorációk, műnövények, üveggolyók és műanyag figurák. Bármit is teszel bele előtte gondoskodj róla, hogy ne vigyél be fertőzést az akváriumba. Pl amit lehet azt ki kell főzni. Ha te gyűjtöd be az uszadékfát azt mindenképp ki kell főzni, ha sziklát gyűjtesz vagy kavicsot azt át kell mosni sósavval (ha nagyon pezseg benne akkor az mészkő és nem jó az akváriumba).
2014. máj. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod szeretnék bele ilyeneket de csak ősztől (nyárra költözik valószínűleg velem az akvárium) :)
2014. máj. 7. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!