Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Pillangó törpesügérnek mit...

Pillangó törpesügérnek mit adjak enni?

Figyelt kérdés

Kaptam 4 ramirezit tegnap.Mit adjak nekik enni? Azt szeretném hogy termékenyek legyenek, a nőstények beikrásodjanak, és el tudjanak ívni a hímekkel!Ehhez melyik kaja a legjobb (ami serkenti az ívást?)

(A többi halamnak ezeket adom)

granulátum, lemezes táp, szárított vörösszúnyoglárva, szárított rák (krill) tabletta, szárított tubifex, szárított vízibolha, fagyasztott vörösszúnyoglárva, fagyasztott sórák.



2014. máj. 6. 20:18
 1/4 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni hogy kapnak élő vízibolhát is.
2014. máj. 6. 20:33
 2/4 anonim ***** válasza:

A vörös szúnyoglárvát levenném a palettáról, igaz csak az apistogramma fajoknál tiltják az etetését de más kényesebb sügereknél is lehet probléma. (a farka végén van egy kampó, az a ludas sok bél rendszeri problémáért)


A szárított élő eleség etetése felesleges, vitamin nincs benne, fehérje alig, gyakorlatilag csak a vizet koszolod vele, esetleg felfújja a halakat.


Granulált táp, lemezes táp, jó kiegészítésnek, hasznosak a benne lévő növényi olajok, vitaminok, de figyelni kell a márkára, sera,terta,jbl stb

Fagyasztott artemia jó, fagyasztott krill még ami nekem régóta bevált, kiegészítésnek adok mellé 3 naponta lemezest, vagy granuláltat.


Szaporítás, egy külön 70 liter körüli lágy vizes medence, érett biológiával, ikrázásra megfelelő helyekkel, külön tenni a kivált párt, a szűrőt felszerelni megfelelő hálóval, hogy ne szívja be a kicsiket.


Alapból a ramirezit életben tartani sem kőnyű, erős szűrés kell, ajánlott a külső szűrő, nagyon érzékeny a vízminőségre, lágy vízben célszerű tartani.


Szaporítása társasban szerintem nem kivitelezhető, vagy éhen halnak a kicsik, vagy ők lesznek terítéken, a sügér porontyok nem akkora túlélők mint példa a guppi, platti.


Nem tudsz nekik enni adni úgy, hogy a többi hal ne robogjon oda, hiába védené a pár a kicsiket, a lakoma része lesznek ők is.


Tehát előbb a 4 életben tartása lesz feladat, jó vízminőség kell nekik.


Kicsikkel társasban szerintem nem kell számolnod.

Meggyhasú nálam külön téve szaporodott, de az megy egy átok, fejfájást okoz mit csináljon az ember 6 havonta 50-60 kicsivel.

2014. máj. 7. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 YourDestiny ***** válasza:
Fagyasztott artémia vagy cyclops, Hikari száraz tápok (olcsóbb verzió a kisebb kiszerelés miatt pl. a Sera, de a tápanyagtartalma messze elmarad). SzárÍTOTT kajákat kerüld, a szúnyoglárvától, tubifextől pedig előbb-utóbb megdöglik bélgyulladásban.
2014. máj. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 patterson ***** válasza:
mármint a szárítottól,vagy az élőtől ?
2015. nov. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!