Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 Literes akváriumba tarthato...

54 Literes akváriumba tarthatom együtt az ancikat törpe gömbhalakkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most tervezem elindítani újra az akváriumot, de most valami újat szeretnék. Régebben is ugyanez az akváriumom volt, akkor guppik voltak benne, nagyon gyorsan nagyon sokan lettek, aztán elajándékoztam őket, és most egyenlőre megszüntettem az akváriumot. Most pedig egy növényekkel beültetett és ágakkal, gyökerekkel telerakott 54 literes akváriumot szeretnék indítani, amiben lenne 4 törpe gömbhal, és 2 darab közönséges algaevő harcsa. Az lenne a kérdésem, hogy ezt a két halat tarthatom-e együtt, mert ugye a törpe gömbhal eléggé agresszív kis jószág. :)



2014. máj. 7. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Anci nem való 54 literbe, viszont ha jól tudom az otokat megtűrik a gömbhalak és azoknak az akváriumod is optimálisabb lenne. Nagy kárt a gömbhal szerintem nem tudna okozni az ancinak, viszont egy 8-10 cm-es anci lehet tudna kárt tenni a gömbhalba, főleg éjszaka.
2014. máj. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de milyen hal az a bizonyos "oto"? Már elnézést a tudatlanságomért. :D
2014. máj. 7. 13:44
 3/6 anonim ***** válasza:
törpeszivóharcsa a magyar neve
2014. máj. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)És ezek nem bántják a növényeket? És lehet 4-5 példányt tartani ugyanennyi törpe gömbhallal?
2014. máj. 7. 14:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Az otocintus affinis nem bántja a növényt, csak algát eszik.

A törpe gömbhal meg élő tubifexet, élő fehérszúnyoglárvát, vagy élő kis csigákat eszik. Fagyasztottat az enyimek nem eszik meg.


2 oto és 8 törpegömbhal arányban ideálisabb szerintem, mert az oto nagyobb. De mindegy végülis, ahogy akarod.


Nálam úgy vannak, hogy tizenvalahány gömbi és 1 oto, mert kicsi az akvárium. Bár tudom, hogy az oto csapathal, de úgy látom egyedül is elvan.

2014. máj. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Otoból leglalább 4-et vegyél, azért nem nő az olyan hatalmasra :) 4-5 gömbhalnál nem vennék többet 50 literre.
2014. máj. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!