Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az jelenthet baj, hogy ha a...

Az jelenthet baj, hogy ha a foltos páncélosharcsáim csak egy helyben "állnak"?

Figyelt kérdés

Tegnap tettem be őket. Akkor is néha csinálták, de azt betudtam a kezdeti megilletődésnek, az új környezetnek.

Utána már szépen úszkáltak az akvárium minden részében.

Még ma reggel is úszkáltak össze-vissza, de most egy ideje elúsztak az akvárium hátsó részébe, a növények mögé és nem mutatnak túl nagy aktivitást. Néha megmozdulnak egy kicsit, aztán ennyi.

De inkább csak egy helyben vannak...

Ez természetes, vagy jelenthet valami gondot ?



2014. máj. 10. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Moss kezet, vegyél a két ujjad közé egy csipet haltápot, nyomd a víz alá és a talaj közelében engedd el, ha 1 kiszúrja megy a többi is.


Ha ilyet látsz nincs gond: https://www.youtube.com/watch?v=ThAtot62zvM


Napi kb 3-4 órát mocorognak, utána egy helyben dekkolnak, sokszor még fel is borítja őket a sodrás úgy "bealszanak"


Arra figyelj, hogy ne etesd túl őket, friss akva még csak kezdetleges a biológiád.


Ha gond van írj.

2014. máj. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja a "friss" alatt az üres járatás értem, olvastam, hogy az nálad megvolt.
2014. máj. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mozognak így is, ahogy a videóban, azért volt fura először, amikor csak egy helyben voltak és nem csináltak semmit.

Reggel kaptak már fagyasztott vörös szúnyoglárvát, de akkor egyébként is aktívak voltak.

Aztán miután felették az összeset már közel sem voltak olyan aktívak, de most beindultak megint...

Köszi a választ !

2014. máj. 10. 12:06
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha kedvezni akarsz nekik akkor a front üveghez tegyél sodrást, az én foltosom ennek a videónak az elején 7 éves https://www.youtube.com/watch?v=FC_foUkit3c


A többiek 2-3 évesek, a "Dinó" a nagydarab kétpajzsos 10 centis az 3.


Nem tudnak úszni, nem alkalmas rá az úszó hólyagjuk, ezért szeretik a sodrást, nálam a front üvegnél a 900l/h külső + 700 l/h szökőkút pumpa tolja, alatta vannak a legtöbbet a front üvegnél. Addig tudnak csak úszni amíg lendület van, egy helybe nem mint a többi hal.


2-3 nap múlva cserélj 30% vizet, utána mehet a heti.

Nincs nagy igényük, nálam artemia, krill, mellé néha sera száraz.


25-26 c.fok jó nekik.


Egyszer felveszem ahogy a front üvegnél elkezdenek a sodrásba úszni oldal üvegtől, oldal üvegig, közbe néha csattannak félúton, mindig nevetünk rajta.


Bél lélegzésük van, normál esetben óránként 2-3 alkalommal felúsznak levegőért hatalmas lendülettel, ez természetes.


Nálam volt, hogy felborította az egyiket az áramlat, az egyik bokorig sodrózott ott megtámaszkodott, párat pislogott onnan tudtuk, hogy él, ilyen lehet lesz, főleg a lassú foltosnál, be szokott ájulni gondolom ezért húzza el 15 évig is.

2014. máj. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
"be szokott ájulni " nem mozdul egy centit sem sokáig, néha pislog, vagy legalábbis mozog a szeme.
2014. máj. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!