Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért vannak egy helyben a...

Miért vannak egy helyben a halak az akvárium alján?

Figyelt kérdés
Sosem volt halacskánk eléggé kezdők vagyunk,amikor hazahoztuk a halakat úszkáltak fickándoztak,most javarészt lemennek az akvárium aljára vagy a víz tetején vannak,és egy helyben:(( Tudna valaki segíteni,a víz elég meleg szerintem köszönöm

2012. jan. 13. 10:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Vegyél egy hőmérőt a díszhalasnál és a víz legyen 24 fokos.


Persze jó lenne tudni milyen halak vannak benne, de átlagban a 24 fok jó szokott lenni nekik.


Mondjuk ha van benne fűtő, akkor azt tekerd lejjebb, vagy vedd ki. Ha van teteje az akváriumnak, lehet a lámpa fűt nagyon, egyelőre vedd le, hagyd szellőzni és nézd meg úsz is, hogy hány fokos.

2012. jan. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
"úsz is" helyett -> úgy is
2012. jan. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
10 db neonhalacska van benne 10 db szivárványguppi,és 4 db piros hal.+egy házmester.kikapcsoltam a a neont,de kinyitni nem merem mert van egy 6 hónapos kiscica aki állandóan nézegeti a halakat.:))))
2012. jan. 13. 10:25
 4/13 anonim ***** válasza:
ja akkor tényleg ne :)
2012. jan. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Azoknak a halaknak jó a 24 fok, de majd úgy csináld, hogy 26 foknál ne legyen több.
2012. jan. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%

Mekkora az akvárium? Csak mert ezeknek a halaknak olyan 100 liter kell. Mióta üzemel? A Szűrés működik megfelelően, megvolt a 2 hetes bejáratás?

A halak út közben nem fázhattak meg? Mikor hazaértetek velük megvolt a másfél órás beszoktatás? Tehát zacskóval együtt betettétek őket az akváriumba és csak később engedtétek ki?

2012. jan. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen megvolt a beszoktatás és minden rendben volt,lehet a vízcserénél csináltunk valami rosszat,most vettem egy másik vízmelegítőt,hátha az nem működik rendesen,a hőmérő 24C mutat.60 literes az akvárium,és ahol vettem a halakat ott mondta ennyi kishal mehet bele.:((Most azt mondta a levegőztetőt vegyem kisebbre,és tegyek sót a vízbe. Szerintetek??Egyébként köszönöm szépen a segítségeteket
2012. jan. 13. 13:36
 8/13 akva apor ***** válasza:

S..sót???????????

na ne ez azért marhaság a levegőztető maradhat szerintem a túl sok oxigén nem árthat csak jót tehet.

a szűrőt cserélni is kell a halak "simmi"-nek?

mármint egyhelyben mozognak előrehaladás nélkül?

mert akkor megfáztak.

2012. jan. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

NE fogadd meg a tanácsát.

A só általában segít, de ilyenkor csak elkendőzi a problémát, most jobb, ha kiderül, mi van velük. Lehet, hogy csak szokniuk kell a helyet, de gyakori a parazitás megbetegedés is (darakór). Amúgy a neonok nem szeretik a sózást, mert lágyvizesek, a guppiknak lenne csak jó.

A levegőztető, az valóban légpumpa, vagy a szűrőre gondolsz?

Ha az előbbi, az nem sok vizet zavar, teljesen mindegy, hogy van vagy nincs, mivel nem oxigénhiány a probléma, túl sok meg nemigen lehet.

Viszont a szűrőről tudni kellene, hogy milyen teljesítményű. Ha nagyon kavarná a vizet, azt látnád. Nálad amúgy egy 400-500 liter/óra körüli felelne meg, azzal nem lenne probléma. Csak akkor vedd lejjebb, ha ennél jóval nagyobb a teljesítménye, de ezt nem hinném.


Viszont így sajnos nem lesz működőképes az akvárium, mert rengeteg ez a hal. Vagy 10 neonnak, vagy 10-15 guppinak lenne megfelelő külön-külön, de nem egyszerre.

Én a helyedben visszavinném valamelyik csapatot és kérnék valami növényt helyettük.

2012. jan. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

a 4 piros halat pedig csak most látom.

Ha az xipho, akkor baj van, mert nekik önmagában sem lenne az akvárium, 100-150 litertől tarthatóak.

Sajnos a kereskedők gyakran verik át a kezdőket, mert az érdekük is ez, illetve nem is értenek hozzá.


Itt minden le van írva, nézd csak meg az ajánlott akváriumméreteket:

[link]

[link]

[link]

2012. jan. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!