Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kék guráminak árt a jódmentes...

Kék guráminak árt a jódmentes só a vízben?

Figyelt kérdés
2014. máj. 10. 13:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Gurámiknál sok a hámsérülés, a hímek kergetik a nőstényeket, és egymást, ilyenkor szoktam sót tenni és egy kamilla filtert lógatok be, de csak esetileg.


Ártani nem árt nekik, a növények és a szűrés viszont nincs oda a sóért, tehát ha konkrét oka nincs akkor felesleges.


Én a cserevízhez 0,1%-ot próbáltam, a teljes víztömegre még nem mertem, tehát a 0,03%-tól biztos nem lett bajuk, de csak sérülések után. Tény, hogy 1 seb sem fertőződött el soha.

Mondjuk ez fél évente 1 eset, 1 alkalom, utána a cserékkel kiürül a só.


1gramm/ 1 liter víz a 0.1% só.


Esetileg lehet használni, hosszú távú infója kevésnek lehet, hang emberek vannak, hogy "én rendszeresen teszek sót" de kérdés, hogy a hala meddig él, 6 év vagy 3 év.


Ezt csak úgy lehetne ha két klón akva, egyikbe só, másikba nincs, eltelik x év és melyikbe meddig éltek a gurámik.


Tehát 0.03% töménységet, azaz 3 liter víztömegre 1 gramm só, 1 hétig gond nélkül megy, esetileg ha kell, vagy indokolt, utána a cserékkel kiürül.

2014. máj. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szuper, nagyon köszi a részletes választ!
2014. máj. 10. 15:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen.
2014. máj. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!