Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a baja a kék guráminak?

Mi a baja a kék guráminak?

Figyelt kérdés

Üdv!


Az egyik kék gurámim nem nagyon eszik, tubifexxel etetem a halakat, a kisebb darabokat gond nélkül lenyeli, a nagyobbakkal viszont sokáig csatázik, néha kiköpi. Valamint azt vettem észre, hogy néha tátott szájjal, és nyitott kopoltyúkkal lebeg/úszkál lassan. Mi a baja? Teljesen "lefogyott". Érdekes, ugyanis vele együtt vettem még egyet (az nőstény) és az meg él és virul, sokkal nagyobb is nála.



2014. ápr. 7. 22:57
 1/4 A kérdező kommentje:

Gyorsan levideóztam (nehéz fényképalany :))


[link]


Látszik a különbség közte és a nőstény között.

2014. ápr. 8. 12:14
 2/4 anonim ***** válasza:

Próbálj nekik változatosabb étrendet kialakítani. Szúnyoglárvákat, kis lemezestápot akár;de alapvetően ragadozó halfajta egyébként.

Nekem is pont ilyenem van, az enyém mikor újként bekerült anno az akváriumba, ugyan ezt csinálta, a kisebbeket beszippantotta, a nagyobbakkal meg jobban megküzdött, de megette. - Bár nála szúnyoglárvával volt ez.

A vízhő 26-28fok is lehet, legyen elég mozgástere, sok növény, amik közt bujkálhat, megfelelő szűrés, világítás, levegőztetés. És fontos, hogy ne legyenek stresszesek hosszútávon. (Levelek közt találjon nyugis helyet magának).

Továbbá ne legyen túltelepítve az aksi.

Ha dörgölőznek valami parazita miatt, vagy szájuk kifehéredik (szájpenész), pettyek jönnek ki rajtuk (darakór), fertőtleníteni kell. Erre több módszer is van, de Nálad nem ez a probléma ránézésre...

Remélem tudtam segíteni!

Üdv

2014. máj. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, volt már dolgom betegségekkel, de eddig szerencsére 1 esetet kivéve kezelni tudtam.


Sajnos ez a hal meghalt. Bár nem értem még mindig, mert a másik kék gurámi még mindig éli világát, és jó bőrben van. Vettem neki egy új hímet, hátha ez többre megy. De amúgy a kékek közül csak a hímek hullottak el eddig. Volt 2 nőstényem, azok 4-5 évig eléltek.

2014. jún. 1. 21:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Az is lehet hogy kifogtál a boltban egy satnyább halat. Megesik az ilyen, hogy elhullik az új halak közül a kevésbé életképes...


Egyébként azt vettem észre, ha fagyasztott kaját kapnak, sosem köpik vissza! Ellenben a lemezest néha igen, pedig a legjobb minőséget kapják belőle. Próbálj fagyasztottal etetni.

2014. jún. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!