Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Eheim 2008-as belső szűrő-leve...

Eheim 2008-as belső szűrő-levegőztetőnél (új) nem látom hogy nyomná a levegőt/oxigént a vízbe, mi a baj?

Figyelt kérdés
Ma vettem, és már be is szereltem, minden jól működik, kivéve, hogy nem látok kis fehér "bubikat", amit az előző szűrőnél láttam. Így is megy bele a levegő/oxigén, csak én nem látom?
2014. máj. 12. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha fodrozza a víz felszínét akkor nem gond.
2014. máj. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát nem fodrozza, mert kb 5cm-el lejjebb van a víztükörnél. Áramlatot csinál csak...

Van az a kis fúvóka, ami ki kell lógjon a vízből, és elvileg onnan szívja a levegőt be, de abban lentről kb0,5cm-el víz van... Én ezt nem értem, pedig mindent jól raktam össze...

2014. máj. 12. 18:00
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja, és azért van lejjebb, mert tetős az akvárium, nem fér el különben a fúvóka.
2014. máj. 12. 18:01
 4/7 anonim ***** válasza:
ha működik a szűrő, vagyis forgatja a vizet akkor azért nem megy a levegő bele a vízbe mert valószínűleg a cső amin a levegőt tudná szívni vagy nincs rajta a cső amin keresztül tudja szipákolni a vizet, vagy feltöltődött vízzel ez a cső...
2014. máj. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tehát szedjem szét, és próbáljam meg újra összerakni.
2014. máj. 12. 18:13
 6/7 A kérdező kommentje:

Bocsi srácok! Csak a víz volt a baj, 5-ször összeraktam újra, de vannak bubik! :)

Azért köszi!!

Üdv

2014. máj. 12. 19:02
 7/7 anonim ***** válasza:

Kicsit mélyen van, ezért a levegőt nem tudja valami erősen beszívni az áramló víz.

Ilyenkor elég annyit csinálni, hogy belefújsz a csőbe (amin megy be a levegő) kifújod belőle az odaszorult vizet, és lendületet adsz a keringésnek.

2014. máj. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!