Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 720 literes akváriumom...

Van egy 720 literes akváriumom és szeretnék bele Co2 rendszert vásárolni. Ott akadtam el nem tudom mekkora palackot kéne hozzá szereznem? . Nem szeretnék havonta töltetni .

Figyelt kérdés

2014. máj. 16. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem amekkorát csak bírsz/elfér.

Egy 10kg-os palack, olyan 2-3 hónapig lenne elég.

Gondolom reaktorral oldod be.

2014. máj. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

[link]



ezt terveztem de még nagyon nem igen értek hozzá :) csak olvasgatok meg kérdezgetek ,h mit érdemes és ,h hogyan


azért várok mindenféle építő jellegű dolgot :)

2014. máj. 16. 11:56
 3/8 anonim ***** válasza:

A palackot hegesztéstechnikai boltban vedd, ne akvarisztikaiban, mert az sokkal drágább.

Rakj össze egy ilyen cuccot, csak porlasztó kő nélkül, és szúnyoghálóval tömd meg. Ettől jobb reaktort, nem kapsz gyáriban sem:

[link]


Sajna amit linkeltél, ott a képen Papillon reduktor van, de azt már nem gyártják.

Az újabb fajtákat nem ismerem, azoknál egyben van a mágnesszelep és a reduktor, biztos jók azok is.

2014. máj. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Átlag embereknek nincs ekkora akváriumuk, ezért ha 10 kilósnál nagyobbat veszel és fél év mulva megunod, a kutya se fogja megvenni tőled. Szerintem ezért nem kell nagyobb.

Garantálom, hogy nem fog túl sokáig tartani a lelkesedés.

2014. máj. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
eléggé sok ideje megvan már az akvárium ráadásul folyton bővül az ember tudása és a rendelkezésre álló pénz is amit erre fordíthat. És mivel eddig nem untam meg talán ezután se fogom :) ha még komolyabb lesz ;)
2014. máj. 17. 08:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem azt mondom, hogy az akváriumot unod meg, hanem a CO2-zéssel a kínlódást. Legalábbis magamból kiindulva, mert én 2db CO palackot is eladtam. Úgy, hogy kb 1 évig szórakoztam velük 2 akváriumban. Jó, egyébként szép volt, de kicsit elhanyagoltam aztán algásodni kezdett. Akkor olyan is volt, hogy a porlasztó belagásodott, nem nyomta a gázt, olyan is volt, hogy a halakat majdnem kinyírtam mert túl sok gáz ment bele, hát mindig figyelni kellett rá. Aztán elegem lett belőle. Akváriumot meg lehet csinálni CO2 nélkül is faxán. PL mocsári növényekkel amiket hagyok kinőni a vízből és máris nem kell nekik CO2.
2014. máj. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előzőnek írnám: itt külső reaktorról volt szó, tehát nem tud bealgásodni a "porlasztó". Érdekes, sokunknál évek óta szépen ketyeg a nagynyomású rendszer. Ha megveszed hozzá a minőségi cuccokat, nagy valószínűség szerint nem nyírod ki a halaidat. Én azt mondom, hajrá! :)
2014. máj. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ha már áldozok rá pénzt időt biztos ,h nem gány munkát szeretnék mivel napi szinten kell vesződnöm .
2014. máj. 20. 07:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!