Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hol tudok akvárium tetőt...

Hol tudok akvárium tetőt szerezni?

Figyelt kérdés
30l akváriumom van nincs teteje bettákat tartok benne (tudom hogy kéne nekik mert könnyen megfáznak de a szobámba nyáron nagyon meleg van) ősztől viszont kéne nekik tető. Tudna valaki ajánlani oldalt ahol olcsón tudnék nekik rendelni? Vagy tanácsot adni hogy házilag hogyan lehetne nekik csinálni?
2014. máj. 22. 16:16
 1/10 YourDestiny ***** válasza:
77%
Üvegtetőt vágatsz üvegesnél. A műanyag tetők bele épített világítással csak bizonyos méretekben vannak gyártva.
2014. máj. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

bettákat????? ha azt tudod , hogy a labirinthalak légköri oxigént is lélegeznek akkor azt miért nem , hogy a 30l édeskevés.....

minimum 50l-es de abba is max 2........ nagyon max.....

tetőt rendelni lehet akárhol.....írd be az árukeresőbe. szerintem nagyobb akvát vegyél inkább

2014. máj. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

az 1.nek köszönöm a válaszát

kedves 2. azért 30l mert a nagyobbat nem tudnám hova tenni + nyáron költöznek velem a halak és könnyebb a 30l cipelni de amit olyanok lesznek a körülményeim hogy tudok nagyobb akváriumot beszerezni illetve tartani nagyobbat kapnak, a kérdést pedig azért írtam ki mert kíváncsi vagyok ki mit ajánl ma már a leggagyibb árukat is úgy állítják be mintha világszínvonalas lenne és olyan árakat is szabnak hozzá én pedig nem vagyok benne jártas ezért szerettem volna megtudni hogy milyet érdemes venni és honnét

2014. máj. 22. 17:24
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Műanyag tetőt az példa itt: [link]


Üveg tetőnél 2 verzió van, sínes [link]


A sínesnél két üveglapot tudsz egymás felett csúsztatni, az üveglapok hossza az akvárium beleméret mínusz 3 mm (a sin vastagsága) az üveglapok szélessége az akvárium mélysége + 2 cm félbe vágva.


Vagy van az amikor csak simán ráteszel egy üveglapot, az akvárium külső mérete kell, fontos, hogy legyen rajta üveg csík alul ragasztva különben kivezeti a párát és úszni fog az asztal.


Fentit nem tudom elmagyarázni másképp, a lényeg üvegnél úszhat minden ha nem úgy van csinálva ahogy írtam. (tapasztalat)


Ha nem passzol a fedő van üres technika nélküli szett is.


[link]

2014. máj. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

"Vagy van az amikor csak simán ráteszel egy üveglapot"


Elírtam, valamennyivel keskenyebb lehet, nem kell, hogy lefedje teljesen, kell a szellőzés, alulra elég csak körbe "U" alakban ragasztatni vékony üveg csíkot ami levezeti a párát, példa a front üvegnél lehet 1-1,5 cm rés.

2014. máj. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2014. máj. 22. 18:07
 7/10 anonim ***** válasza:
Olyan tetősínt tudsz venni akvarisztika boltokban amibe be tudsz tenni 2 fél üveglapot, és azt utána lehet tologatni.
2014. máj. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. máj. 22. 18:55
 9/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok

bocsánat ha esetleg bántóan fogalmaztam vagy ilyesmi ne haragudj.

örülök annak amit írtál biztos örülnek majd a nagyobb akinak..

a tető az a leggazdaságosabb amit a többi válaszoló is leírt.

bocsi mégegyszer :(

2014. máj. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
semmi baj :)
2014. máj. 26. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!