Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tengervizet hol tudok venni?...

Automatakoktel kérdése:

Tengervizet hol tudok venni? Mennyiert?

Figyelt kérdés

Online/offline Gyor/Budapest.

Csak sima tengerviz erdekel.

Koszonom szepen.



2014. máj. 23. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
6%
Azt ugye tudod hogy a "tengervíz" simán abban különbözik a többitől, hogy konyhasó van benne?
2014. máj. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 bamboochatheone ***** válasza:
68%

Nem tudsz venni. Neked kell megcsinálnod ioncserélt vagy desztillált vízből és tengeri sóból. 30 liter vízhez kb 1kg só kell.

[link]

2014. máj. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Úgy tudom a korallszirtben árulnak kész vizet olyanoknak akik nano akváriumoznak:

[link]

Ha felhívod őket akkor gondolom megmondják árát.


Nekem ilyen sóm van itthon, nem a legolcsóbb, de szart nem veszek: [link]

Ebből 7,5 x 30 liter tengervizet lehet keverni.

Tehát 10 liter tengervíz 364 Ft-ra jön ki ha jól számolom. Tudnék is adni ennyiért, ha hozol magadnak flakonokat, vagy valamit amiben elviszed, mert én üres flakonokat nem tartok itthon.

2014. máj. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért a sima konyhasót nem merném berakni az akváriumba, hogy kidögöljenek a drága koralljaim.


Azt inkább brakkvizes akváriumokhoz használják,

de még ahhoz is jobb a tengeri só, legalábbis a halak tovább élnek tőle.

2014. máj. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:
74%
A sima konyhasóból a lepárlás során egy csomó minden kicsapódik, ami nem képes újra feloldódni, így hiányozni fog a vízből. És a csapvíz sem alkalmas alapanyag, mert tele van rézzel, szilikátokkal meg minden egyébbel. Kész tengervizet árulnak pár boltban, de csak elvitelre, szerintem sehol nem szoktak szórakozni a postázással mert a súly miatt drága. A praktikus megoldás megvenni a sót, és vagy kész RO vizet veszel a lakóhelyed környékén, vagy egy RO készüléket. Meg egy hidrométert ellenőrizni a végeredményt.
2014. máj. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nekem olyan kene ami ami csak sima tengerviz.

Pl [link]


Ez jo is csak igy kicsit draga.

2014. máj. 25. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!