Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 130 literes akváriumba nano...

130 literes akváriumba nano halakból mennyit ajánlatos tenni hogy ne legyen tultelepitve?

Figyelt kérdés
2014. máj. 26. 09:30
 1/10 Pendulum92 ***** válasza:
Én max 20-30 at tennék, de én mondjuk nem szeretem a nyüzsgést.
2014. máj. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát ha azt akarod hogy nyugis életük legyen, és elég kétfajta hal, akkor 2*10-et + 4db törpeszívóharcsát.

Ez a mennyiség még nem fog gondot okozni.

2014. máj. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 YourDestiny ***** válasza:
30-ig.
2014. máj. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Még jó hogy megkérdeztem mert egy helyen 50-60-at irnak. Meglepődnétek, hogy hol olvastam.
2014. máj. 26. 18:50
 5/10 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy elavult meg stb,stb


Lesz egy nettó víztömeged berendezés után, példa ha sok kő, vastag ajzat kb 90 liter, akkor 90 cm hal, nano halak 3 cm körül vannak kifejletten, így max 30.

2014. máj. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát.
2014. máj. 26. 20:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy jó szűréssel és jó társítással megoldható az is, csak gondolom hogy te nem fogsz jó szűrést csinálni.


Nekem spac 35 literbe van most kb 15db jól fejlett kis 2 centis halam. Ha azt megszoroznád 4-el, akkor 140 literre 60 hal jönne ki.

2014. máj. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szuaszin ***** válasza:
0%
Ha vendéglátós vagy és kaját csinálsz belőle akkor dugig mehet a 130l-es fazék!
2014. máj. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
7/9 Ha látnok vagy vegyél lottót. A szürésem külső 1500-as és egy kicsi belső.
2014. máj. 28. 11:17
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt kérdezted mennyit ajánlatos tenni, hogy ne legyen túltelepítve. A ne legyen túltelepítve azt jelenti, hogy kevés számot fogsz kapni, mert azt szeretnéd hogy a halaidnak legyen elég életterük, és így még azt is el tudtam képzelni, hogy egy biotópot csinálnál.


Ha azt kérdezted volna, hogy mennyi a max, amit belerakhatsz úgy hogy még nem döglenek meg, arra írtam volna a nagy számot.


Más a helyzet amikor több faj van együtt, mint amikor csak egy. Csapathalnál egy faj kevésbé idegesti a saját társait, mint több csapat egymást.


Van köztük kisebb-nagyobb helyigényű, ami nem a mérettől függ. Pl endlert, vagy törpegömbhalat beteszel nagy akváriumba, kis területen úsznak félórán át, míg egy boraras kilómétereket, pedig a boraras a kisebb.


Az endler kissé zaklató típus.

A törpegömbhal egy különc faj.

A törpeszívóharcsa bármivel társítható semleges.


A Galaxy + Danio tinwini = a tinwinik kerekednek felül és a galaxyk bújkálósabbak lesznek.


Amanda + galaxy + erythromicron + rubrodorsalis és boraras jól megvannak együtt.


A Pseudomugil gertrudae nem, mert kalászhal és ilyesztő a többieknek elsőre, de elviselik, csak nem szeretik.


Az a nem mindegy, hogy mit mivel és miből mennyit raksz. Az alap kérdésedben nem volt szó a szűrésről és arról se hogy mely halak jöhetnek szóba nálad. Így tehát erre konkrét, pontos számot nem lehet mondani, csak hozzávetőlegeset.

2014. máj. 29. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!