Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagyobb túlzsúfolt akváriumokn...

Nagyobb túlzsúfolt akváriumoknál hogyan tartják fent az egyensúlyt?

Figyelt kérdés
Láttam pár nagyobb akvarisztikában, hogy mondjuk 2-300 literes az akvárium és van benne ránézésre is sok hal, de vígan élnek. Extra szűrés, gyakori vízcsere??

2014. máj. 26. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Akvarisztikai üzletben? Ott azért nem a végtelenségig vannak együtt, 2-3 hét jobb esetben.
2014. máj. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Pendulum92 ***** válasza:
71%

Általában közös szűrőakvárium szokott lenni jobb helyeken, és csövezéssel össze van kötve az össze akváriumok. De azért láttam én már bármilyen helyen is döglött halat. Nem tudom a zsúfoltságtól-e, vagy betegen jött, de volt.


Még ha ideig óráig életben tartják a halakat, nem ez a módja a helyes haltartásnak, hosszú távon szerintem nem jó megoldás.

2014. máj. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pl Kifúrják a falat meg az akváriumot, majd az akvárium mögé (raktárba/kisszobába/sufniba) tesznek egy majdnem ugyanakkora szűrőakváriumot, mint a kinti nézhető szép akvárium. Aztán csak a hátsóba cserélnek vizet.


Vagy alsópolcos szűrést csinálnak, alatta egy szekrénybe elrejtenek egy nagy tartályt, és majd kínlódva cserélgetik benne a vizet utána.


Egy boltban kinyitottunk egy szekrényt és egy akkora külső szűrő volt alatta, mint az akvárium harmada. Valószínűleg ők olcsóbban szerzik be a külsőszűrőket mint mi, és helyhiány miatt is megéri nekik betenni, mert ez olyan falnál volt, ahol nem tudtak fúrni, ahol már az utcára nézett a fal.


Persze olyan bolt is van, ahol nem foglalkoznak a jó szűréssel, kb belőgatnak minden akváriumba egy levegőztetőt, hogy mégis azért levegőjük legyen (mint a tescós pontyoknak). A döglötteket meg kiveszik, de feltehetőleg csak pár hétig vannak ott azok a halak, amíg meg nem sajnálja valaki és megveszi. Ha tovább ott lennének, nagyon megfogyatkozna a létszám. És valószínűleg mindennap van egy pici vízcsere, etetés meg minimális, hogy a halak ne terheljék a vizet az ürülékükkel.

2014. máj. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Olyan boltot tudok ahol van 2+2+2+2 akvárium egymás mellett, lefelé 4 polcon. Ezeket 2 oszloponként kötötték össze (8 akváriumot egybe). Egy rendszerbe 1200-1700 liter víz van és összesen 4 ilyen rendszerük van. Kintről azt látni hogy egymás mellett és alatt vannak kisebb akváriumok, de átvezették a pvc csöveket a falon a túloldali szobába. Pedig ha túl sokat kötnek egybe, akkor betegségnél egy egész blokkot kezelni kell. Mégis működik a dolog. Az persze előfordul, hogy szállítás után néhány sokkos hal megdöglik és azt a pár halat kiveszik de attól még a többi nem betegszik meg állítólag ebben a boltban.
2014. máj. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vízcsere és szűrés ahogy írtad az előttem említett módszerekkel. Sajnos rengeteg elhullás van a boltba érkező halaknál mert eléggé megviseli őket a szállítás ezért nem is nagyon szoktak jobb helyeken azonal eladni új halakat.
2014. máj. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azzal kapcsolatban van egy emlékem, hogy rámézésre milyen méretűnek tűnik egy akvárium. Nagyon régen, Debrecenben a Simonyi úton egy társasház pincéjében volt egy díszhal szaküzlet. Kellemes hely volt, a tulaj szívesen elmondott mindent a halakkal kapcsolatban. Egyszer adóellenőr volt kint nála. Én már akkor érkeztem, amikor az utolsó akváriumot mérte fel.

"-Mondjuk kábé 150 literes, és van benne 50 hal, írhatom? - kérdezte az ellenőr, mire az öreg rábólintott.

Amikor az ellenőr elment, az öreg rámkacsintott.

- Látod, látod, a víz nagyon összenyomja a távlatot. Az a medence amit az úr 150 literesnek nézett, 500 literes, és van benne 400 hal, csak egy részük a jávai mohában bújkál :-)

2014. máj. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!