Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Izzófényű pontylazac tenyésztése?

Izzófényű pontylazac tenyésztése?

Figyelt kérdés

Van egy izzófényű párom. A nőstény már szépen beikrásodott, leívatnám ha lehetséges. Ívatáshoz rendelkezésemre áll egy 4 l-es kockaakvárium, vagy egy 3 l-es befőttesüveg. Melyiket célszerűbb? Illetve tudok nekik jávai mohát biztosítani.A mohát hány centi rétegben kell az aljzatra rakni? Egyáltalán kell aljzat? Ha kell akkor van bazaltom és vegyesszínű kövem.Azt írták 5 nk alatt kell hogy maradjon a víz. Ezt a lágyítást forralással szeretném elérni, mert az áll a leginkább kézre. Aqua Safe vízkezelő szert használok az akváriumban.Egy liter vízhez 2 cseppet teszek a szerből. Ha az 1 liter kezelt vizet felforralom, 5 nk alatt marad a víz? Sajnos nincs víztesztelőm, úgyhogy a víz értékét nem tudom megmérni. Ha leívtak, mit kell csinálnom az ikráknak? És hány fok hőmérsékleten ívnak?Illetve ívás alatt takarjam-e a medencét? Illetve íváshoz és a zikrák keltéséhez kell porlasztó?Aki sikeresen leívatta őket és ki is keltek az ikrák, kérem ossza meg velem a tapasztalatait, hogy hogy csinálta!Bunkók kerüljenek, csak értelmes válaszokat várok.

Előre is köszönöm.



2014. máj. 29. 18:00
 1/1 Dioxyde ***** válasza:
Ez a 3-4 liter elég kevés szerintem ,de ha mégis leikráznak ennyiben akkor mi lesz a 2-300 ikrával azokat is ebben akarod tartani vagy külön tennéd?szűrés mindenképpen kell ha fel akarod nevelni a kishalakat.És nagyobb akvárium is kell hozzá amiben elférnek és szépen tudnak fejlődni.Nem tartottam még ilyen halakat csak leírtam mit gondolok :)de sok sikert hozzá :)
2014. máj. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!