Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 250 literes akváriumomat...

250 literes akváriumomat akarom a lehető legjobb módon kialakítani a meglévő technikám felhasználásával. Tudnátok hasznos tanácsokkal ötleteket és segítséget adni?

Figyelt kérdés

Jelenleg több éve 150 literes akváriumom üzemel. A meglévő növényeim pedig Anubiasok gyökerekre kötözve, és fodros levelű vízikalász. A talaj kvarchomok. A szűrés Atman CF-1000 és Eheim Aquaball 180-as.

A tervezett világítás: QUAD T5 2x39W 6500K, a talajt kibővítem vagy cserélem (figyelembe kell venni a torekátumot, bendzsó harcsát ami a talajban lakik és a barlangásó ancit). Dísztárgyak maradnak gyökerek és kibővül egy hatalmas ágas-bogas mangrove fával amit a jobb sarokba akarok rakni mivel oda passzol a szabása (mérete kinyúlásokkal 45 cm minden irányba).

Mivel a gyökér nagy helyet foglal el ezért a meglévő halállomány marad benne kis módosítással ezért a szűrést nem terveztem bővíteni. Egyelőre ennyi jutott eszembe.


2014. máj. 30. 13:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Én homokot tennék abba is, azt könnyű kezelni szerintem, ha koszos csak leszívod csővel és átmosod. Bár ugyanezt bármilyen apró szemű talajjal meg lehet csinálni. De nem fehér homokot tennék, hanem drappot.
2014. máj. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb lenne képekkel, a 150 literesedről, meg a 250-es üres benne a gyökér, esetleg a gyökérről egy kép.


Képek nélkül ez nem lesz népszerű kérdés, teljesen anonim klub, nem tud azonosítani senki a kérdéseddel.


Az Eheim Aquaball 180 szerintem kevés lesz, arányosan több áramlás kell a nagyobb akvába.


A külsődben ha van kerámia akkor én azt kidobnám, helyette is siporax inkább.

Nem csak a halak szennyezik a vizet, kitöltesz valamibe tiszta csapvizet, hagyod állni x ideig, büdös lesz és algás.

Ha a jelenlegi állapotod meg akarod tartani erősíteni kell a szűrőd biológiai hatékonyságát, célszerű csak szivacsot és bio anyagot tenni, nálam csak siporax van és szivacs, egyik külsőmbe perlonvatta. Ülepítésnek is tökéletes a siporax, a kerámia csak a víz áramlásának megtörésére jó, némi szennyeződést megfog, de korántsem annyit mint az érdes felületű siporax.

A 100 liter többlet az nem kevés.

2014. máj. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!