Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez az akvárium megfelelő?

Ez az akvárium megfelelő?

Figyelt kérdés
8mm üvegből Sz X H X M = 45cm X 85cm X 60cm

2014. máj. 30. 15:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Alacsony /közepes fényigényű növényekhez jó, mert a magassága miatt nehéz bevilágítani.
2014. máj. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 YourDestiny ***** válasza:
A fura alakja kissé meg fogja válogatni a halfajokat.
2014. máj. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az üveg vastagsága megfelelő?Milyen halakat tennétek bele?
2014. máj. 30. 18:22
 4/9 anonim ***** válasza:

A fő problémád az akva rendben tartása lesz, nekem van egy 50 magas, a 170 cm magas lányom szépen le tudja takarítani dörzsi szivaccsal a front üvegét, úgy, hogy látja mit csinál az aljzaton, kívül ugye le kell hajolni, hogy lásd.


Van egy 55 magas akva, azt már nem tudja csinálni, szinte vakon rendezkedik az aljzaton.

Az 50 cm akva világítása semmit sem ér az 55 centisnél, 5 centi vízoszlop már sokkal erősebb világítást kér.

60 magas akvánál kellene merevítés, ha kapaszkodsz a front üvegbe nehogy a padlón kössön ki minden.


Nekem az 50 cm magas 8 mm üvegből van, az 55 cm magas 10mm üveg.

Szerintem csinálj egy tesztet, 55 centis valami, karton lap, nyúlj át rajta és közbe hajolj le elől, mivel látni is kell mit csinálsz.


Esetleg sügeresbe vállalnák be ilyen magast, szóval 2x gondold át.

Én utálom az 55 magast, szerintem ha egy társas növényest, vagy növényes akvát akarsz te sem fogod szeretni.


A 40-45 centis egy álom, kevés világítás stb....


Persze van pengés alga kaparó is, én azzal szanaszét kapartam az üveget:) Maradt a mosogató szivacs, ha Lantos Viktornak jó akkor nekem is:)

2014. máj. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Szerintem csinálj egy tesztet, 55 centis valami, karton lap, "


Azért 55 mert 5cm az ajzat, és ugye be kell nyúlni néha hátra is valamelyik sarokba.

Egy 2 méter körüli emberkének szerintem nem jelenthet gondot. Sügeresben nem kell annyit matatni, ültethetni, ott mindegy a magasság, meg a világítás.

2014. máj. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 YourDestiny ***** válasza:
A 8-as üveg jó.
2014. máj. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát én guppi,molli,platti tartanák benne.Vélemény?
2014. máj. 31. 06:18
 8/9 anonim ***** válasza:
ahhoz jó
2014. máj. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 balazsbukva válasza:
Nem jó.A helyedben 100*200*150 est vegyél.Én is ilyet vettem öcsémnek.
2014. máj. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!