Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akkor most hogy is van ez a...

Akkor most hogy is van ez a "black out" algátlanítlás?

Figyelt kérdés
sajnos barna algám van még az üvegröl le tudom szedni de sajnos hozzàért az üveghez a 2gömbmohám és azokra is àtterhedt de azokrol nem tudom ledőrzsölni ugyhogy csak ezt a módszert làttam jonak màr be tettem őket egy üvegbe de mennyi ideig is haggyam besötétitve?? nem talàltam a neten hiába kerestem :/
2014. jún. 1. 12:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Akvárium mérete, szűrő pontos márkája, típusa, világítás ereje, indítás időpontja?
2014. jún. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
szettben vettük szoval csak a szokásos 15W fénycső 45l claro 600 teljes fokozaton idén karácsonykor indult. h
2014. jún. 1. 13:39
 3/10 anonim ***** válasza:

2-3 nap teljes sötétség már megzavarja az algákat.


Sokkal több növény kéne, valami kisméretű, alacsony fényigényű, közepes ütemben növő, ami konkurenciát teremtene az algáknak.

Értelem szerűen maga az algairtás csak tüneti kezelés, ha a körülményekben semmi nem változik, akkor ugyanúgy visszajön.

A vízcseréket gondolom csinálod.

Azokat szét lehetne szedni több kicsire, így stabilabb lenne a vízminőség.

Heti 2×7-8 liter, állott vízzel.

A szűrő szivacsát pedig csak ritkán öblítsd ki, leszívott akvárium vízben.

Kis növényeket itt találsz:

[link]

2014. jún. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
persze csinálom a cseréket hetente 13 litert szoktam cserélni a szűrőt term. a leszívott vízben tisztítom de általába minden 2. vízcserénél szóval kéthetente az túl gyakori? növényeim vannak alacsony fényigényűek ehhez a világításhoz sajna csak ilyeneket tudtam : beckett vízikelyhe (jól megnőtt szinte már egy egész bokor let belőle és folyton hajt) valisneria- elvan néha-néha hoz új hajtást de lassan nő, anubias nő mint a bolondgomba most is épp virágzik még nem nyíltak ki 2 virágot hoz. jávai moha ez is csk úgy nől folyton vissza kell vágjam. pogostemon helferi már ez is elég nagy
2014. jún. 1. 15:19
 5/10 anonim ***** válasza:

Érdekes.

Ha semmi nem segít, akkor próbálj valami szilikát megkötő granulátumot áztatni a vízbe.

2014. jún. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2014. jún. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a szilikátmegkötő is jó, de mért nem veszel törpeszívóharcsákat és zebra csigákat? Hasznos algaevők.
2014. jún. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az algák tudomásom szerint nem rendelkeznek azzal a tulajdonsággal mint a növények,hogy némi tápanyagot tudnak raktározni.Ezt kihasználva pár nap sötétség után tiszta lehet az akvárium mert az algák elpusztulnak(nem m1-ik fajuk)a növényeknek pedig meg se kottyan.Általában 3-5 é7 naposak a kúrák az alga milyenségétől és mennyiségétől függően egy kis barna algára szerintem a 3 napos elég.
2014. jún. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát de amint visszakapcsolja, megint elkezdenek nőni a barna algák, és én nemtudom, de nekem 1 hete ott van az egyik akva üvegén, amit lekapcsoltam, merthogy egy szál algaevő hal nincs benne, anubiasok csak és így a semmitől nem múlik el az alga az üvegről, max ha letörölném.
2014. jún. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 vizipityu ***** válasza:

"nem találtam a neten hiába kerestem :/"

Google-be beírva az első 3 találat. 5 mp volt, igaz nem mértem.

Ne haragudj, nem baszoktatás, de tény.

[link]

2014. jún. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!