Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tegnap vettem egy sárgafülű...

Tegnap vettem egy sárgafülű ékszerteknőst. Még kicsike 5 cm az egész. Biztosítottam neki egy nagy terráriumot, és vízmelegítőt is vettem neki. Nem tudom hogy miért nem akar enni. Egyedül érzi magát? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2009. dec. 31. 14:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Talán mert most tél van, ilyenkor gyakori, hogy inaktívabbak (bár van kivétel). A páncélját óvatosan nyomogasd meg, és ha enged a nyomásnak, akkor Kálcium- vagy D-vitamin hiánya van. Erre lehet kapni cseppet, vagy port amit a kajájára teszel. Amúgy meg elég sokáig bírják evés nélkül, én sem etettem őket minden nap, volt hogy hetente csak 1x, bár akkor éhesek is voltak már.
2009. dec. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ, és Boldog Új Évet Kívánok!
2009. dec. 31. 14:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod, hogy nem párizsival kell etetni? Száritott vízibolha és egyéb eleségek kaphatók az állateleséges boltokban. Tegyél az akváriumba vizi zöldeket és csigákat, garantáltan meg fogja enni. És tenyérnyi nagy lesz.
2009. dec. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerezzél valahol egy faágat (főzd ki (fertőtlenités), ami kiemelkedik a vízből, hogy oda kimehessen napozni. Nem kell neki mélyvíz. A napozást lámpával lehet megoldani (melegit is egyben). Az akvárium aljára vegyél kavicsot, homokot. Vagyis rendezz be neki egy élőhelyet, ahol jól érzi magát. Én a helyedben társat is vennék mellé.
2009. dec. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!