Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Növénytáp, hogy adagoljam?

Növénytáp, hogy adagoljam?

Figyelt kérdés
Tetra Plantamin folyékony tápot adagolok, jól olvasom, hogy minden 4 hetente 5 ml 20 liter vízhez? Azaz 180 literes akksihoz 9*5ml? Vagy csak az épp cserélt vízhez adagoljam? Te hogy növénytápolsz? Baj, ha túladagoltam (9*5ml-t értelmeztem 180 liter vízhez)?
2014. jún. 5. 17:42
 1/2 anonim ***** válasza:

A gyári adagolás 5ml/10 liter víz/hó, neked 150 liter víz lehet az akvában így 15X5ml kell vagyis 75ml/ hó.


Durván 5 hétre elég egy 100ml-es flakon.


Ezt sokan úgy szokták,(én is) hogy napi adagokban adják a vízhez, esetleg elosztod ha hetente cserélsz, és a heti adagot vízcsere után beadod, a napi tápozás jobb.


Heti vízcsere után 20ml kellene, de ezt igazából a növények mutatják, van egy irányadó táp mennyiség a gyártó szerint, ez +- jócskán eltérhet.


Nekem most sok növény van így a gyári dózis 1,5-2 szeresét adom profitóból, így nincs alga és hiánytünet a növényeknél.

2014. jún. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Több oldalon néztem a dózist: [link]
2014. jún. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!