Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen szűrőt ajánlanátok egy...

Qvashy kérdése:

Milyen szűrőt ajánlanátok egy 100L-es akváriumba?

Figyelt kérdés
2014. jún. 5. 21:19
 1/10 YourDestiny ***** válasza:
Külsőt. TetraTec EX800 Plus például 2 liter Siporax-szal.
2014. jún. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 YourDestiny ***** válasza:
Ha drága, akkor két darab Atman bioszűrő jó nagy szivacsokkal.
2014. jún. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez így elég tág dolog, elsősorban a keret szabja meg valamint a választott halak, a világítás ereje is lényeges.


Ha 50 watt közeli vagy több a fény akkor ajánlott nagy szűrő felülettel rendelkező szűrőt betenni, az erősebb fény bedolgozza az algákba az ammóniát ha gyengébb a szűrő.


Kevesebb fénynél, apró rajhalaknál elég lehet egy nagyobb belső szűrő, nagy szivaccsal.


Nagytestű halaknál ajánlott erős szűrő, fénytől függetlenül.


900-1000 liter/óra vízforgatás ajánlott, nem hátrány ha állítható.


Tehát belső szűrő, vagy külső szűrő, döntsd el melyik vonatkozik rád.


Külsőből nekem van JBL, Tetratec, mindkettőt ajánlom, nagyobb keretnél Eheimet szokták ajánlani nekem az nincs.


Belsőt passzolom, nekem még nem sikerült 100 liter környéki akvát megszűrnöm belsővel, utoljára 115 liter egy serafil 120+2 bővítő tok, mellé még egy belső, és ellepett az alga, külső szűrőt tettem rá, rendbe is van mint a többi akva, 45 watt fény van rajta.

2014. jún. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én egy Tetratec EX1200-at, vagy egy Atman CF1200-at vennék hozzá. Szűrésből sosem elég! :)
2014. jún. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval, jobb megvenni egy nagyobb teljesítményű szűrőt, később nagyobb akváriumba is jó lehet.
2014. jún. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

www.­akvariumplus.­hu/­webshop/­product/­aqua-­nova-­nbf-­1800-­akvariumi-­belso-­szuro-­3436


Ez belsőnek elég nagy teljesítményű.

2014. jún. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6 válaszoló, a kérdező szerintem nem betont akar keverni az akváriumában 1800 liter/órával, nem is állítható a szűrő, egy 30 wattos traktor ami kitépi a növényeket, biológiai hatékonysága ekkora teljesítménynél szinte nulla.


Amit YourDestiny irt az jó, atman biofilterek nagy szivaccsal vannak


[link]


2 darab at 201 500liter/órás már jó vízminőséget produkálhat.

2014. jún. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ezt a sok választ, elég sokat segítettetek. Ma kapok egy Eheim PickUp 2010est, erről mi a vélemény?
2014. jún. 8. 09:45
 9/10 anonim ***** válasza:

Az Eheim PickUp 2010 3 decis tartállyal van, egy 10-15 fős nano halakból álló csapat szennyezését alacsony világítás mellett megoldja.

A teljesítménye 500liter/óra, 100 literes akváriumban ez egy ideig elég, a probléma ahogy rakodik a szivacs egyre gyengül az áramlás, lecsökken a felére, koszos ajzat, sok mulm, alga lesz mellette, tehát kicsi.


1000 liter névleges, azaz dobozra irt teljesítményben gondolkodj, példa 2 darab Eheim PickUp 2010 1-2 hét után összesen 500 liter/h teljesítménnyel dolgozik, az úgy elég.


Külső szűrőnél is ezért célszerű 1000 l/h szűrőt választani, 10x forgatást, példa egy 900l/h külső 400-500 l/h forgatással dolgozik ha beérett a szűrőanyag, igaz ezt több hónapig tudja.


Ha ma berakod valószínű elég az áramlás, 1-2 hét múlva már kellene még 1, sűrű takarítás az nem célszerű a baktériumok véget.


Persze a kettő darab is csak apró halak, gyenge világítás.

Közepes világításhoz már kevés a 6 deci szűrőanyag, 100 literes akváriumban.

2014. jún. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 YourDestiny ***** válasza:

Nagyon kevés, a 2012 is kevés lenne. Nagyjából annyi hal mehet, mint amit 50 literre tennél. Kicsit üres lesz, így inkább nano halakat rakj bele, abból elbír 20 halat.


[link]

2014. jún. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!