Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen egy tökéletes neonhalas...

Milyen egy tökéletes neonhalas akvárium?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy nagyobb akváriumot, mert a mostani (35l) jól megy, stabil a víz és nagyon megtetszett ez az egész. Neonhalas akvit szeretnék, max. 70 literig menne a dolog.

Milyen egy tökéletes (vagy csak majdnem) neonhalaknak való akvárium? Gondolok itt:

-vízparaméterek (ph, keménység, hőmérséklet... stb.)

-táplálék

-szűrés

-akvárium méretei (ugye nagy kiúszótér kell nekik)

-világítás

-növények

-talaj

-más élőlények (egy guppi, aki szegény megmaradt és már jó öreg meg 4 galaxy razbóra menne melléjük majd)

Előre is köszi a válaszaitokat, ha valaki hajlandó nekem ennyit írni! :)



2014. jún. 7. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem tanulmányozod az akvarisztikai szakirodalmat ? Dél-amerikai esőerdei biotop, u.n. "feketevíz". Sötét aljzat (pl.bazaltsplitter), korhadó faágak és gyökerek, minimális dél-amerikai vízinövény (Cryprocoryne), nem túl erős megvilágítás, kifejezetten lágy és enyhén savanyú kémhatású víz (pH 6,5). A jelenleg kapható műtáplálékban nem vagyok otthon, régebben tubifex és élő vízibolha.
2014. jún. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%
A neonoknak ha 35literben is vannak az rettenetes.A 70liter is minimum nekik a jó élethez.Ha nagyon jót akatsz akkor az olyan 100x40x50 azaz 200literes akvárium fekete(lágy savas barna víz)vízzel,néhány ággal levéllel egy kis gyenge ledszalaggal megvilágítva.A növényeket ilyen akváriumokba én nem támogatom mert azoknak már fény is kell és úgy már semmi értelme.Szűrésnek oda már egy külső kell pl tetratech ex 1200 atman cf1200.Talajnak ilyen aksikba homokot szoktak tenni.A halaid is mehetnek bele bár a guppi nem fogja magát a legjobban érezni lágy vízben.A táplálék fagyis és jó minőségű száraz kaják.
2014. jún. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Platypus ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes egy neonhalas akváriumot is jól megvilágítani. Pár hosszú gyökerű úszó növény+a fekete víz így is félhomályt eredményez, és a növények sokat segítenek a vízminőségnek. Én raknék még bele más árnyéktűrő növényeket is, sok faág mellett. Érdemes valami sötét anyagos talajt venni, ez is segít a biológiai szűrésnek. A neon eredetileg a nagyon lágy vizet szereti (2-5 nk) viszont a mai tenyésztett példányok 10 körül is elvannak amíg savas a víz. A galaxival jól összeillenek az igényeik, hasonló élőhelyről származnak(épp csak a galaxy ázsiai). A guppi viszont lúgos, kemény vizű akváriumba való.
2014. jún. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt egy videó neonoknak való biotóp jellegű akváriumról:

http://www.youtube.com/watch?v=2kNcejQSG90


Aljzat kvarchomok melyet be kell teríteni elhalt falevelekkel. Dekorációnak rengeteg uszadékfa, növények közül én is csak a vízfelszínen úszó dél-amerikai fajokat ajánlanám (Pistia, Eichhornia). Az ilyen fals információkat pedig ne vedd komolyan:

"dél-amerikai vízinövény (Cryprocoryne)"

2014. jún. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Legalább 90 cm hosszú...
2014. jún. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!