Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vitorláshal betegség?

Vitorláshal betegség?

Figyelt kérdés
Üdv. Ma este etetésnél arra lettem figyelmes, hogy a fekete vitorláshalamnak a végbélnyílásánál mintha be lenne dagadva, és valami piros cucc jönne ki belőle. A körülötte lévő pikkelyek meg ki vannak fehéredve. Mi ez? Nagyon ijesztően néz ki.

2014. jún. 11. 22:52
 1/8 A kérdező kommentje:
Sikerült lefotóznom: [link]
2014. jún. 11. 23:13
 2/8 A kérdező kommentje:
A viselkedése érdekes. Amikor nem vagyok az akváriumnál hátramegy, de amint odamegyek előrejön, és szinte ki akar jönni az üvegen. Bár mindig is ennyire lelkes volt, mert tudja, hogy etetek. Az étvágya rendben van. A hasa sincs felpuffadva. Csak a végbélnyílásánál van bedagadva, és kifehéredve, valamint ez a "cucc" jön belőle.
2014. jún. 11. 23:15
 3/8 Dioxyde ***** válasza:

Gyomor vagy bél gyulladás lehet szerintem valszeg a rossz minőségű kajától vagy a túl sok kajától jött ez elő ne etesd a halat vagy egy hétig legalább.Mivel etetsz és mennyit?de bemásolom amit neten találtam.

" Tartási hibából eredő betegség.

Rendszerint a faj igényeinek nem megfelelő vagy túl egyoldalú etetés okozza.

Kiváltó ok lehet a szennyezett Tubifex, Chiromus, valamint a romlott hús, a dohos, esetleg avas, száraz eleség.

Gyomorgyulladás esetén a gyomor nyálkahártyája piros. Kívülről a has tájék duzzadt, a halak színe a normálisnál sötétebb. Étvágyuk van.

Bélgyulladáskor a bélcsatornában vérzések keletkeznek.


Hosszabb lefolyású krónikus esetben a halak apatikusak, közömbösen viselkednek.

A végbél enyhén kitüremkedett, vöröses.A hal étvágytalan, soványodik.Színe szokatlanul sötét.

Ez a faroktájékon a legfeltűnőbb. A heveny bélgyulladás gyors elhullást okoz, amit "pánikszerű" , villámgyors úszás és ugrásra emlékeztető kényszermozgások szoktak megelőzni. A betegség szakszerű etetéssel megelőzhető.



Szállítás és vízcsere előtt ne etessünk.

Gyógyítása az etetés azonnali teljes beszüntetésével és egy-két hétig tartó koplalók*rával lehetséges. Az etetést kiváló minőségű, természetszerű, élő eleséggel (főleg planktonnal) kell kezdeni. Ha van rá lehetőségünk, akkor etessünk csak élő vagy fagyasztott planktont."

2014. jún. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez lehet ez. Élő tubifexxel etetem, de lehet, hogy túlette magát, mert ő az egyik legnagyobb étvágyú hal. Szóval egy hétig koplaljon. Belerakom Parakilles vízbe, az jó a bakteriális fertőzések ellen. Egy kék gurámim is volt nagyon duci, ő rajta segített.
2014. jún. 12. 16:20
 5/8 A kérdező kommentje:

Mondjuk érdekes, mert a végbél-kitüremkedéses tünetegyüttesből a végbél-kitüremkedésen kívül semmi sem igaz. A viselkedése normális, jó étvágyú, és amit odasétálok az akváriumhoz, tobzódik, mert kaját akar.


Az akvarisztikai szaküzletben azt mondták, hogy lehet, hogy ikrázni akarna. Ez nem lehetséges?

2014. jún. 12. 16:58
 6/8 Dioxyde ***** válasza:
nem hiszem ott általában szar amit mondanak mert legtöbb boltban csak eladói végzettséggel vannak ők meg a szart is rád sózzák... próbáld kezelni hátha jobban lesz.Ritka olyan boltot találni ahol akvarista van nem csak egy eladó..
2014. jún. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen. Csak egy tapasztaltabb eladó van, az ő ajánlatai eddig bejöttek, most nem ő volt. Mindegy, ha ikrázik, ha nem, beraktam parakilles vízbe, és koplal. Ártani nem árthat. Meddig bírja kaja nélkül? Bactotabs nevű antibakteriális kaját adhatok neki?
2014. jún. 12. 18:08
 8/8 Dioxyde ***** válasza:
simán kibírja egy hétig,de szerintem pár napig semmit ne adj neki aztán csak keveset,a tubifex lehet fertőzött azzal az a baj.... szerintem hanyagold a tubifexel való etetést inkább fagyasztott kaját vegyél nekik főleg szúnyoglárvát.
2014. jún. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!