Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A kárász megeszi a hínárt?...

A kárász megeszi a hínárt? Tavaly dobtunk a tóba egy csomót és nincs benne semennyi. Kárászok és koi pontyok vannak a tóba. Tavirózsa, nádfélék. De azok szépek.

Figyelt kérdés
2014. jún. 21. 21:59
 1/2 YourDestiny ***** válasza:
Meg.
2014. jún. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Itt is vannak kárászok, koi nincs, mészkőhegyen van a tó, kemény a víz és szerintem ez az oka annak, hogy csak kevés növényfaj marad meg benne. Minden évben próbáltam rakni bele valamilyen új növényt, de mégis csak tavirózsából van egy nagy halom a közepén. Például nagy vizisalátákat is tettem rá és elrohadtak mind. Szerintem nem azért mert a halak megették, hanem mert meszes a víz. A tavirózsák viszont gyönyörűek és egymás tetejére is ránőttek. Nagyon sok lett most belőlük. Körbe van egy kevés nádféle itt is. Ma halászgattam ki a behullott leveleket, aztán nagy csomó haj algát, vagy fonal algát is kiszedtem. Pedig van mellette meggyfa, meg akác, fűzfa és bokrok, ami takarja a fénytől. A gaztól már nem lehetett odamenni a tóhoz, úgy benőtte, ezért ma körbenyestem hogy körbe lehessen járni és oda lehessen ülni, de lehet hogy ettől majd algásabb lesz. Mondjuk mindegy, már sokszor volt körbevágva. Tavaly még volt benne pár szál bacopa szerű növény, méteres szálak. Ez évekig megvolt és most eltűnt ez is. Az a szélén volt a földben, de a növény a vízbe lógott bele, de lehet hogy az most nem kapott elég fényt a sok gaztól, mert máskor nem szoktuk ennyire hagyni hogy benője minden.
2014. jún. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!