Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen szűrőt vegyek 54...

Katoonene kérdése:

Milyen szűrőt vegyek 54 literes akváriumba?

Figyelt kérdés

Hali!


Hamarosan hosszú-hosszú évek után újra lesz akváriumom (kb. 10 év után). Egyelőre a cél egy 54 literes. A gondom a következő: szeretnék bele egy szűrőt venni, ami nem külső (későbbiekben valószínűleg lesz majd egy nagyobb aki, majd oda barkácsolok/veszek egyet, ide most inkább pénzt költenék mint időt) Első nekifutásra arra gondoltam, hogy egy AQUAEL TURBO SZŰRŐ 1000-et veszek, amit visszafojtva használnék. A gondom az, hogy szivaccsal együtt 36 cm, így ez kiesett, mivel az aki összesen 30 cm, tehát kilógna. Az akvárium garnélás lenne alapvetően, ezért kellene bele szivacsszűrő, viszont siporaxot is tennék bele, a jobb vízminőség érdekében, egyébként még néhány nano hal lakna velük. Tudnátok ajánlani hasonló szűrőt, csak kissé kisebbet?


2014. jún. 23. 05:33
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kerdezo!

elmesz a lekgozelebbi hal kereskedesbe es megkerdezed az eladot, hogy ilyen szurot hol lehet kapni es, ha ott nem lehet, akkor az eladot megkerdezed, hogy hol lehet ilyet kapni.

2014. jún. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyél egy powerhead pumpát

[link]

és húzz rá egy szivacsot:

[link]

2014. jún. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Pár nano halhoz meg garnélához szerintem egy ilyen is bőven megteszi, nem kell siporax bele. :

[link]

2014. jún. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!


Ha nem érted a kérdést, akkor próbáld értelmezni, vagy menj egy másik kérdésre. Nem azt kérdeztem, hogy hol lehet venni, nyilván a boltban. Egyébként az alulfizetett alkalmazott először egy szimpla szivacsszűrőt ajánlott (összértékben pumpával 1200 HUF), további unszolásra rámutatott 30 szűrőre, hogy válasszak, ő nem ért hozzá.

A másik helyen ajánlott egy olyat (nem alulfizetett alkalmazott, hanem tulaj) ami maximum 50 literig szabad használni, aminél váltig állította, hogy bőven elég ide is (egyébként a neten 40%-al olcsóbb is volt, de szerintem más boltban se annyiba kerülne mint az) de úgy gondoltam, hogy idővel, akár koszolódás, vagy amortizáció útján 5-10-20 %-ot úgy is csökken a teljesítménye, így nem vettem meg ott.

Az egyik tett rá nagy ívben, mit kérdeztem, a másik át akart vágni.Ha jártál már boltban (nem csak halas, bármi, aminek a neve bolt, feltűnhetett, hogy nem nagyon irányítanak át a konkurenciához, hanem rábeszélnek a saját termékükre) Na szóval gratulálok a fajtádhoz.


Kedves 2-3. válaszolók:Köszi, egyébként se voltam biztos benne, hogy pár garnélához meg nano halhoz annyira kifinomult rendszer kell, csak gondoltam ha azon múlik, pár ezerrel veszek ilyen kombinált szűrőt, ha valóban sokkal jobb a jószágoknak.

2014. jún. 23. 11:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Eheim aquacorner,esztétikus nem egy nagy böszme szivacsot bámulnál és hát eheim. Ez sztem megoldaná a szűrésed
2014. jún. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha 50literig jó gyárilag akkor az arra jó hogy semmire xdd Ha jót akarsz magadnak veszek egy eheim pickup 2012t
2014. jún. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Norbig ***** válasza:
Eheim PickUp 2012 az jó választás.
2014. jún. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha siporaxot is szeretnél beletenni akkor nem egyszerű a dolog, a kis garnélák miatt nyílt szivacs kell.


Egyet kihagytál a 36cm magasság számításból, a nyílt szivacsot neki lehet feszíteni az ajzatnak, lehet belőle vágni, illetve van ugyanilyen szivaccsal szerelt aquael pumpám a szivacsot a felére össze lehet nyomni.


Minimális alakítással befér simán, más szűrőt amibe siporax tehető és a garnélákat sem szívja be nem nagyon találsz.


A kis garnéláknak nyílt szivacs kell!

2014. jún. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!