Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Etethetem a kakadu torpesugere...

Etethetem a kakadu torpesugereim tubifexxel?

Figyelt kérdés
olvastam h vorosszunyoglarvat tilos. De mi a helyzet a fagyasztott tubifexxel?

2014. jún. 26. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmi, bár élő tubival etetek, de nem betegszik meg senki.
2014. jún. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elvileg lehet etetni.

Gyakorlatilag... hát jobb az élő, mert azt tartod otthon 1 napig, kiszarja magát, és csak úgy adod oda.


Az egyetlen baj vele, hogy a tubit mindenféle szaron (szó szerint ) tenyésztik, az van benne, és valószínűleg úgy fagyasztják le.


Nem etettem még fagyi tubival. Élővel már igen.

Fagyiból inkább csak ilyen planktonszerűkkel, artemia, daqphnia, küklops, stb.

2014. jún. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Platypus ***** válasza:
A fagyasztott tubifex a világ egyik legundorítóbb dolga, szerintem eleve alkalmatlan halak etetésére. A többi fagyasztott kajával ellentétben nem őrzi meg az állagát, hanem ilyen nyúlós-pépes büdös massza lesz belőle kiolvadás után. Még ha a tápértéke véletlenül elfogadható is marad, rengeteg gusztustalanság ázik ki belőle és szennyezi a vizet.
2014. jún. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hm, ezt nem tudtam. Akkor még jó hogy csak élőt szoktam venni, és azt se állandóan.


Bár régebben ilyen bloodworm mixet is etettem a halakkal. Ezt a hűtőbe kellett tárolni, nem a mélyhűtőbe és májkrém szaga volt. https://www.youtube.com/watch?v=uSryRf11Ov4

De hogy ebbe mi van pontosan, azt nem tudom. A halak szerették, de nekem túl drága volt, azért csak ilyen "jutalomfalatnak" használtam. Lehet ezt se kellett volna?

2014. jún. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:
A bloodworm az a vörös szúnyoglárva, szépen egyben marad fagyasztáskor. Egyedül a tubi változik undormánnyá. A fagyasztott bolha, felnőtt artemia, mysis és a fehér szúnyoglárva jó tápértékű és biztonságos kaják.
2014. jún. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jah. A fenti bloodworm viszont állagra májkrém, zselés pép, azt biztos ledarálták.
2014. jún. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!