Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112 literes akváriumhoz Tetra...

112 literes akváriumhoz Tetra ex 700 vagy 1200-ast vegyek? Melyiket érdemes?

Figyelt kérdés
Nyilván az 1200-as hatékonyabb, de nem túl sok? Illetve kellene még plusz belső szűrő, vagy valami áramlásgenerátor az egyik, ill. a másikhoz?
2014. jún. 27. 11:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól is függ, milyen halakat szeretnél az akváriumba.
2014. jún. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

700-as + egy fan 2 belső. Belső szűrő a koszokat szedné össze, a külső meg bio szűrést csinálna ha teleraknád siporaxxal.


Vagy 1200-as egyedül - ha nagy az áramlat egy esőztetővel le tudod csökkenteni, vagy egy sima csővel, kettéosztod a vizet amit kifúj és kész, és akkor nem rondítja az összképet a másik szűrő.

2014. jún. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 vizipityu ***** válasza:
51%
Nekem is 112 literes van és 1200-as Tetra. Nem tűnik soknak bele, igaz inkább növényes az akvárium. Így nem kell külön belső bele. Az áramlást lily pipe-pal tudod csökkenteni. Ezt tudsz otthon is csinálni, ha egy műanyag flakon nyakát ferdén levágod, és esőztető helyett ráhúzod a kimenő ág csonkjára.
2014. jún. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Az 1200 nyilván jobb vétel, a nyomó ág csapján lehet zárni ha erős, ez benne van a kezelésiben, a leömlő ág zárása minden külsőnél tilos.


A 700 -as mellé később lehet kell egy szivacs nélküli powerhead, de ez több hónap használat után várható.


"de nem túl sok?" 30 literes akváriumra már rá lehet tenni, csak be kell állítani az áramlás erősséget.

2014. jún. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hálás köszönet a segítőkész válaszokért!!!
2014. jún. 27. 14:19
 6/11 YourDestiny ***** válasza:
Belsővel simán megszűri a 700-as, a nagyobb viszont egyedül is megszűri neked, biot, mechanikait egyaránt.
2014. jún. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 YourDestiny ***** válasza:
Miért lenne sok a nagyobb? Túlszűrés nincs, tudjuk. Az áramlás meg szabályozható.
2014. jún. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Olyanom van hogy kis tengeri 70 literes egy 1300 l/órás powerheaddal és garnélákkal. Ha hagyom teljes erejével menni a sodrást, akkor minden elrepül és a tornádóban pörögnek a garnélák úgy, hogy enni, se pihenni nem tudnak. De kettéágaztattam és így lent marad a kaja az alján amit bedobok és tudnak nyugodtan enni, meg élni.


Egy kb 25 literesre meg tettem egy 600 l/órás külsőt, azt is ketté kellett ágaztatnom.


Ebből számolva szerintem neked lehet hogy nem is kell nagyon lefolytanod az 1200-ast, maximum akkor ha a növényeket elfújja. De a talajtól is függ, mert van amelyik talajból kirepül minden egy parányi vízmozgásra, és van olyan talaj is amiben atomstabilan állnak a növények és csak a tetejük lengedezik. Viszont a gyengédebb, könnyebb talajok mint manado, pro soil, aqua soil alkalmasabbak a növénytartásra. Ellenben egy bazaltba nem is érdemes ültetni növényt, mert berohad a gyökere. Annak a tetejére pakolva, kövekre fákra kötözve lehet, na de úgy azok már nem repülnek el a nagy sodrásban sem.

2014. jún. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát azt azért nem mondanám, hogy bazaltba nem maradnak meg a növények. Igaz, hogy jóval lasabban fejlődnek, de hát nem sietünk sehová. Régen csak ez volt és gyöngykavics mégis voltak és vannak is szép akváriumok. Mióta megjelentek ezek a pénztárca kiüritő talajok horror áron azóta szólják le a bazaltot. Nem mindenkinek telik ilyenre, azért ne vegyük el a kedvüket azoknak akik vékonyabb pénztárcával rendelkeznek.
2014. jún. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát én akkor már inkább homokot mondanék, mert abban jobban megmarad szerintem, de még a gyöngykavicsban is.

Bazaltba szerintem érdemesebb hagyni hogy lógjon a gyökér a vízbe és egy fával el lehet takarni a gyökeret. De tény, hogy némelyik növény azt csinálja hogy ha beássák a gyökerét és ott nem tud felvenni semmit akkor ereszt az oldalán gyökeret.

2014. jún. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!