Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen tengeri hal és korall...

Milyen tengeri hal és korall van ami kezdőkbek is ajánlott egy 250literes akváriumba?

Figyelt kérdés
Az édesvizi akvarisztikát már több mint 10 éve csinálon. Vannak diszkoszhalaim, tenyésztettem vitorláshalakat. Van egy szép növényes akváriumom. Szv már szerintem itt az ideje egy tengeri akváriumnak. Sokat olvastam roluk mit hogy kell csinálni. A kedvenc halam a csikohal, de mivel nem vagyok a tengeri akvarisztikában meg profi/halado szinten ezert nem hiszem hogy jo otlet lenne 2 csikohalert 40.000Ft/ot adni hogy utanna meghajanak.
2014. jún. 27. 13:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Nyitott akváriumból nálam ezek nem ugranak ki, és elég nekik napi egy etetés:

Pseudochromis fridmani - pink színű hal.

Pseudochromis aldabraensis - kék-naracs színű

Ezek 2 hétig harcoltak egymással mert egy nemzetiségbe tartoznak, de aztán összeszoktak.

Sárgafarkú korallsügér és Sárgahasú korallsügér - ezek kék-sárga színűek, ők szintén harcoltak, csak egymással 3 napig, azóta együtt úsznak mintha szeretnék egymást.

1 bohóchal (Amphiprion ocellaris) - ez a legkezesebb a bohócok közt, de mégis harap mióta elérte a 6-7centit, de csak amikor védi a kis anemonáját. Neki van 3db Entacmaea quadricolor, egy sárga és két piros. Eleinte a pirosakat szerette, utána átköltözött a sárgába, így vándorol.

Gobiodon okinawae - ez pici sárga géb, van neki egy ágasbogas szárított acroporája, közétuszkolja magát és ott lakik, csak enni jön ki, mert ez ad neki biztonságot.

Ecsenius bicolor - ez a hal mindig figyel és néha szórakozásból megharapja a kezemet, aztán elrohan vigyorogni.

Condylactis gigantea - egy rózsaféle, a Lysmata amboinensis garnéla szeret rajta ugrálni, az a tisztogató központja neki.

Discosoma - ebből vettem kéket és piros lett.

Van valami zöld peremes lila kör is, aminek a nevét nem tudom.

Tubastrea - ez este 10-kor nyílik ki és akkor kell etetni. Nappal nem fogadja el a kaját.

Catalaphyllia plicata - ez egy UV zöld bumszli.

Gorgonia - ebből a hús színű van mert az fotoszintetizál, de erős áramlatba kell tenni.

Calcinus elegans - remeterák, ebből van több, sok csigaházzal, a legnagyobb háza kb 6 centis. Mindig a legnehezebb házat vonszolják a hátukon, ami könnyen törik azt nem kérik.


--------


A lágykorallokat másik akváriumba tartok: Capnella, Briareum és Sarcophyton, mellettük egy gömbhal van (Canthigaster Valentini), aki ezeket nem csípi, de minden mást igen, továbbá megeszi a csillagokat, a csigákat, a garnélákat, a rákokat, mindent. A többi hallal sincs meg jól, de a Salarias gébbel igen, viszont ez a gömbhal ha nem lett volna letakarva, már legalább 10x kiugrott volna. Néha akkorát ugrik, hogy a feje belülről koppan a tetőn.

2014. jún. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!