Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tengeri akvárium hogyan?

Tengeri akvárium hogyan?

Figyelt kérdés
Több éve van édes vízi akváriumom de a tengeri más tászta ehhez kérnék tanácsot hogy kezdjem mi kell hozzá korallokat szeretnék csak
2014. máj. 3. 23:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Sok pénz kell hozzá és sok olvasás!

[link]

2014. máj. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Sós víz, élőkövek, áramoltató hogy legyen sodrás, és kell fény is a korallok fölé.


Az akváriumra fúrass egy lukat és csinálj mellé, vagy alá szűrést. Érdemes nagyobb akváriumot választani, vagy ha kevés a helyed, akkor melléraksz egy hordót, amibe van plusz víz és ezt átkeringeted az akváriumon ettől stabilabb lesz a rendszered.


Lágykorallok, kőkorallok közt is vannak könnyebben tarthatók, de el kell dönteni melyiket akarod.

Lágykorallból könnyű tartani a Capnella sp.-t, ezt etetni nem kell, közepes fény elég neki és tulajképp még a daylight izzó alatt is megvan. Bedobhatsz mellé kis remeterákot, ami az algát eszi a kövekről és a talajt forgatja. Vagy turbó csigát.


Ricordeát rakhatsz a földre, gyenge sodrásba. Ennek néha lehet kis fagyasztott kaját az arcába nyomni egy pipettával.



Tengeri rózsáknak mindenképp kell a kékes fény (T5 fénycsövekből egy fehér + egy kék, lehetőleg közelre, telibe világítani őket). pl Entacmaea quadricolor. Vagy ha van elég nagy sodrásod a Condylactis gigantea is jópofa. Ezeket etetni kell artemia, mysis, haldarabkák, vagy bármilyen húsos étellel. Mindent megesznek.


Ilyen giganetát mi találtunk a tengerparton. Ez a sekélyebb vizekben él és azért szereti a nagy sodrást, mert a parton durva sodrás van. Jó erősen tud kapaszkodni a sziklákhoz, a csápok végei meg úgy tapadnak a kajához, hogy ha valamit elkapott, azt már el nem engedi, hanem begyűri a gyomrába. Namost ezt kézzel nem jó fogdosni, mert csalánkiütést okoz az embernek, de csipesszel is lehet etetni, vagy pipettával.


Kőkorallokat, pl a Catalaphyllia sp-t lehet etetni fagyasztott planktonokkal, de artemiát is megeszi, úgy, hogy a tetejére ragad a kaja - ez viszont nem mozog, csak szép.


Amíg kevés korallod van, addig nem kell adagolni nyomelemeket, elég a vízcsere és az etetés.


Makro algákat lehet betenni lágykorallok mellé, de kőkorallok mellé amiatt nem szoktak, mert a zöld caulerpák túl gyorsan nő például és elfogyasztja a tápanyagot a korallok elöl. A piros alga lassabban növekszik, az még így nem okoz gondot.


Olyan sokmindent nem tudok neked mondani, én ezeket tartom és eddig még jól megvannak. De a lágykorallok külön akváriumban vannak, mert méreganyagokat engednek ki magukból és azt a kőkorallok nem viselik el.


Kőkorallból a tubastrea egy elég hülye, mert éjjel nyílik ki, de akkor gyönyörű. Csak ezt nappal nem látni, mert este 10-12-ig van nyitva. Olyankor olyan mint sok kis napocska egymás mellett. Este szoktam etetni. Napközben meg behúzza a csápjait és olyankor csak úgy néz ki mint egy festékes kődarab, így ez nem nagy szám annak aki nappal nézi. Szóval vannak ilyenek is.


Szerintem olvasgass egyenként utána a koralloknak és menj be tengeris boltokba kérdezősködni. Így valamit csak össze tudsz hozni.


Én úgy gondolom tengeri sót, meg köveket vehetsz, pl vannak száraz kövek is, ami kicsit olcsóbb és ez nem romlik meg ha nem csinálod meg egyből az akváriumot, de legalább annyival kevesebb dolgot kell venni később.

2014. máj. 4. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Itt sok segítséget kapnál:

[link]

2014. máj. 4. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sok mindent nem értek itt a Gy. K. oldalon, főleg azt, hogy ki volt az irigy b...m aki a # 2 válaszolónál a nem hasznosra klikkel, én nyomtam egy hasznost azt tudom.


Én is szeretnék egyszer tengerit, remélem addig nem veszik el az ilyen hozzáértők kedvét a válaszolgatástól az agyoniskolázott, notórius, lepontozók.


De lehet megkeresem majd a # 3 által linkelt oldalon, szerintem erősen kötődik hozzá:D


Bocs az offért, csak példa én is írok valamit, bármit, és van egy idióta a G.K oldalon aki minden nap végig szalad és lepontoz mindenkit aki velősebben ír.


Mondjuk a "szívesen" szónál mi nem volt hasznos, szerintem valami pszi-ho-pata, vagy beteg emberről lehet szó, biztos unatkozik, nincs nő, barát, vagy egyéb agyi rendellenessége lehet.


Rengeteg hasznos választ lepontoz, én heti 1 nap, átlag hétvégén írok csak.


Remélem olvassa akire vonatkozik, engem nem hat meg, de sok embert megsért ezzel a Halak, akvarisztikánál.

2014. máj. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A személyeskedés és az egymás elleniség legyen az ő lelkiismeretük. Én nem veszem figyelembe a pontozást, felőlem nyomhatnak akármit. Ha nekik ez jó, hát örüljenek neki, és én sem fogok miatta szomorkodni.
2014. máj. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!