Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megér ez az összeállítás...

Megér ez az összeállítás szerintetek 15. 000 forintot?

Figyelt kérdés

-100 literes akvárium

-100 wattos fűtő

-Tetra IN 600 szűrő (tudom, hogy kell még kiegészítés)

-nekem tetsző halak, amiknek elég is az akvárium

-pár növény

-talaj, amit még szerintem ki kell pótolni


Végiggondolva nem tudnám olcsóbban kihozni én sem, de megéri?



2014. jún. 29. 02:16
 1/4 anonim válasza:
Azt hiszem teljesen. Minden benne van amire szükséged lehet és így viszonylag olcsó. Nekem is voltak halaim, én tudom :)
2014. jún. 29. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Én már meglehetősen idős vagyok, de emlékszem azokra az időkre, amikor voltak halaim, de ez a mai high-tech még nem létezett. Úgyhogy ezek alapján mondom, hogy ezt még olcsóbban is ki lehet hozni, ha az olcsóság a cél. Az elsődleges a halak igénye ill. a biológiai egyensúly fenntartása. Ha kicsi, keveset evő és szobahőmérséklettel is megelégedő halak lesznek (megfelelően alacsony egyedszámban), akkor egy jól benövényesített akvárium fűtés és vízszűrő nélkül is elmegy. A légpumpa (szellőztetés) az megenged némi fejlesztést (a halak számát és méretét tekintve is), amihez aztán kapcsolódhat egy olcsó, üvegtecnikus által elkészíthető Y alakú talajszűrő (ez megfelel az akvarisztikai technika történeti fejlődésének is). Igaz, a belső szűrő (amiből szerintem a leírtnál kisebb teljesítményű is elég) nagy szabadságot biztosít. A fűtőtestből is elegendő lehet egy kisebb teljesítményű (bár ahogy látom ez az árban nemigen jelent különbséget). Figyelmedbe ajánlom a darabanth.hu licitálós oldalt, ahol a bolhapiac kategóriában sokszor kínálnak hagyatékból megmaradt, esetenként bontatlan, gyári csomagolású akvarisztikai műszaki kellékeket is, néha többfélét ill. több darabot is egy tételben, egészen minimális kikiáltási áron: 1-2 ezer Ft-ért.
2014. jún. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen.
2014. jún. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A 15.000ft elsőre nem hangzik soknak, de kérdés, hogy menyit kell rákölteni ha jó akváriumot akarsz.


Mindig a szűrés, világítás, a legdrágább.

A halaknál kérdéses a kor, menyi idősek, az is problémát jelenthet, hogy a biológiát, baktériumkát, hogy viszed át.


Ha példa 2x24 watt, vagy 3x18, esetleg 3x15 watt a pilács, akkor megéri, kell keresni hozzá 10-15.000ft körül egy külsőt és rendben van.


Ha gyenge a világítás akkor nem éri meg szerintem.


Ha példa nulláról kezded, használtba, 15.000ft külső, 5000 üveg, 2000 ft fűtő, 10000 használt 2x24 t5 quad.


Ez így 32 és nem kell hozzá semmi.


Gondold át és nézelődj, ha tetszik minden, nem öregek a halak akkor vedd meg, de lehet sokat kell ráköltened.

2014. jún. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!