Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 82 literes akváriumba milyen...

Shazeen kérdése:

82 literes akváriumba milyen szűrőt ajánlanátok és milyen világosítást?

Figyelt kérdés

Az akvárium méretei: 40 centi magas 64 széles és 32cm mély.


Neonhalas tartályra gondoltam, 15 sok lenne ilyen méretű akváriumba?

Sokat hallotta marról, hogy a szűrőtérfogat a mérvadóbb a liter/óra forgatásnál, és nem is akarom kicentrifugázni a halakat. Sötét aljzaton gondolkodok (neonhalat kiemeli) és milyen növények lennének a megfelelők ezen halak számára , hogy jól érezzék magukat? Köszi a segítséget előre is.



2014. júl. 1. 22:37
 1/8 A kérdező kommentje:
Most néztem utána ez a méret nem elég nekik sajnos. Akkor esetleg mit javasolnátok ebbe a tartályba?
2014. júl. 1. 22:42
 2/8 anonim ***** válasza:

Például: Amanda lazac, Boraras Urophthalmoides, Danio erythromicron, Aplocheilichthys Normani, Endler, törpefogaspontyocska, Rili garnéla, Blue rili, Red cherry, Yellow garnéla, Amano garnéla, törpeszívóharcsa, Algaevő géb.


Legolcsóbb ha 1-2 izzót lelógatsz a falról.

Ezek az izzók alkalmasak: [link]


Egy 23 watt alatt megmarad pl az anubias nana, gömbmoha, criptocoryne, jávai moha, microsorum, bacopa monnieri.


46 Watt kell kb a vizi hortenzia, ludvigia repens, vallisneria és egyéb közepes fényigényű növényekhez.


Vehetsz fénycsövet is. Pl a Quad T5 2x24W elég dizájnos lámpa, csak ezen a két fénycsövet nem tudod külön kapcsolni. Így ha zöldalga fog nőni az akváriumba, akkor meg kell emelni picit. Nekem a 30cm magas akváriumomra túl erős volt, ezért a falra felfúrtam egy polcartó konzolt, így kb 15centivel feljebb tettem a lámpát. De mivel neked 40cm magas az akvád, arra akár még jó is lehet a közepes fényigényű növényekhez. Az alacsony fényigényűeket meg el lehet dugni a nagyobb háttérnövények alá, árnyékba.

2014. júl. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szűréssel kapcsolatban?
2014. júl. 2. 10:13
 4/8 A kérdező kommentje:
Aztaa ez a lámpa nagyon bejövős. Árban is jó! Aszt hiszem ere rámegyek. Endler Guppy-k gyönyörűek. Hány darab lenne el ebből ekkora helyen?
2014. júl. 2. 10:16
 5/8 A kérdező kommentje:

[link]


Ez a szűrő jó lenne?

2014. júl. 2. 10:55
 6/8 anonim ***** válasza:

12 endler elég bele gondolom és mehetne 4 törpeszívóharcsa is algaevésre.


Ennek nagyobb a tartálya mint az eheimnek és a vízforgatása is kb megfelelő lenne:

[link]

Nekem van 2db atman külsőm, bár az eggyel gyengébb változatot használom 3335-öst vettük anno. De azok már több mint 4 éve működnek hangtalanul. Olyan mintha még mindig újak lennének.


Az endlerek szeretik az úszó növényeket, a nyitott akváriumból sem ugranak ki, szal ha nyitott a teteje, akkor szórhatnál rá egy marék Limnobium laevigatum-ot, ez védelmezi őket felülről. És ha sárgulni kezd a levigátum levele, akkor öntögess bele tápot: [link]

2014. júl. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi ez a szűrő még árban is jobb egy ezressel.
2014. júl. 3. 09:48
 8/8 A kérdező kommentje:
Úszó növény akkor megvan. Az aljzatra miket lenne érdemes telepíteni? Na meg a föveny. Kavics, és sósavval kipucolt homok kombináció?
2014. júl. 3. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!