Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő akvarista lennék, már...

Kezdő akvarista lennék, már sok helyen olvastam h hogy kell telepíteni egy akáriumot, de ellentmodásokba ütkötem, (mennyi vizet és mikor cseréljek, felforraljam előtte vagy ne? és még hasonlók.

Figyelt kérdés

hogyan telepítsem? meddig érleljem a vizet? ha valakinek van türelme akkor leírhatná nekem vagy írhatna egy emailt. :()



2008. aug. 1. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Forralni nem kell. Két napig álljon a víz, vagy akvarista boltban kapsz olyan anyagot, ami kihajtja a klórt a vízből. Először strapabíró halakkal kezdj (guppi, molly,platti,xifo,stb), ezek szaporák, nem kényesek. Fontos, hogy olyan halakat válassz, melyek hasonló körülmények közt érzik jól magukat. Vegyél egy könyvet az akvarisztikáról, kérdezd meg az akvarista-boltost. Tartsd be, hogy szűrés és levegőztetés mellett is 1-2 liter vize legyen 1 halnak. Ha ügyes vagy, jól belövöd az akvárium helyét, nem népesíted túl, nem etetsz túl (ez nagyon fontos), nem kell majd, csak több havonta tisztítanod és vizet cserélned. Ha zöld algásodik, sok a fény, ha barnásodik (kova moszat), akkor kevés. Ha rothadt szagú a víz, sok a növény, ha záptojáséhoz hasonlít és mondjuk opálos is a víz, akkor túletetsz és bomlik a kavics közt az elnem fogyasztott kaja. Kerüld a műkajákat. Az élő tubifex, vizibolha nyűgös ugyan, de, ha tisztán kerül a vízbe, nem okoz gondot, és a halak is ezt díjazzák legjobban! Ha nem tudod beszerezni, akkor ezek szárított, vagy fagyasztott formájával etess. A tarka, színes műkajákat csak módjával!
2008. aug. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Majd elfeledtem, azért, ha szemmel láthatóan szükség van rá, kapard le az algát az üvegről (algakaparó, vagy penge), hagyd leülni, majd óvatosan egy gumicső és egy tölcsér segítségével "porszívózd" ki az akváriumot. A halakra kéretik vigyázni. A kiszívott vizet pótold friss, pihentetett vízzel!
2008. aug. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit tennék hozzá,hogy a betelepítés előtt én Sera Nitrivec-ket is adagoltam a vizbe,hogy megjelenjenek a hasznos baktériumok.Így tényleg elég 2 napot várni a betelepítéssel.

[link]

2008. aug. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Igen az akvárium betelepítésénél használj sera termékeket.Pontos nevüket nem tudok mondani.

Ha élő vizinövényeket akarsz betelepíten akkor a halasboltban árulnak az akváriumba való Sera aljzatot amibe a növényeket kell elülteni.Azt is ugy kellhogy csinálsz egy lyukat az ullyaddal és csak a gyökere legyen benne miután elültetted egy kicsit de nagyon kicsit húzd felfelé hogy a gyökerek lefelé álljanak.Ezen kívül még a halasboltban vett gyökereket és köveket is rakhatsz oda hogy a halaknak legyen elbújási lehetőségük.

Akvárium feltöltése vizzel.Lehetőleg ugy csináld hogy az elültetett növényeket ne sodorja el a bele engedő vizet valamelyik kőre engedd ugy nem sodorja el a növényeket.Amikor akváriumot kell takarítani azt is úgy csináld hogy az a cső amin leengededd a vizet ne szippancsa fel a növényeket.És fontoss hogy akvárium takarításnál nem szabad kivenni a növényeket vagy átültetni máshova mert elpusztulnak!

Minden akvárium takarítás után kell trágyázni a növényeket.Árulnak a halasboltban trágyázó cseppegtetőt vagy tablettát amit az aljzatba kell tenni.

Ha kis akváriumról van szó akkor hetente egyszer kell kitakarítani ha nagy az akvárium elégg kéthetente.

A haltartás:

Lehetőleg könnyen tartható halakat vegyél.Ime néhány könnyen tartható halfajta: Guppi,gurámik,neonhalak,Plattik,Vitorláshalak stb.

Vitorláshalak azok nagyra megnőlnek és nem szabad kisebb halakkal tartani.Ha kicsi halakat tartasz javaslom hogy vegyél az akváriumba melléjük algaevő halakat és Páncélos harcsákat.Az algaevő halak a vizinövényekről,kövekről akvárium üvegéről letisztítják az algát a pácélos harcsa is kisnövésű hal a kajamaradékokat eszi meg így a kajamaradék ami az akvárium alján van amit nem esznek meg a halak nem fog szétbomlani meg szétrohadni mert a páncélosharcsák megeszik.Szóval ők tisztítják az akváriumot.Vizicsigák is algát esznek de őket nem ajánlom mert velük nekem is meggyült a bajom.Mert régebben vettem 4 darabot csak aztán nem gondoltam hogy megnőlnek tenyérni nagyságúra nőttek meg még szerencse hogy nagy akváriumom van.Meg olyat is csináltak hogy az egyik kimászott az akváriumból és elpusztult szóval vizicsigát nem ajánlom!

A halak etetése: Nos igen az a tévhit hogy egy nap egyszer kell nekik adni.Pedig nem igaz.Naponta kétszer kell nekik adni reggel és este se többet se kevesebbet.

De ha több infót szeretnél tudni az akvárium tiszításáról,berendezéséről,halak ápolásáról akkor a halasboltban kérjél Sera kézikönyvet.Nekem is adtak négyet olyanok hogy Egészséges díszhalak,Akvárium természethű ápolása és vízszűrés,halak egészsége,meg azt hiszem a negyedik az akvárium berendezése. Szoval a halasboltban kérjél ilyen kiskönyveket és ott le van minden írva részletesen.

2008. aug. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem vagy te véletlen egy márkakereskedő?
2008. aug. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én még régen foglalkoztam akvarisztikával, akkor nem voltak ilyen anyagok. A növény az tóból különböző hínár volt, kipusztítani sem lehetett, nem, hogy trágyázni kelljen. A gyökeret, szőlőtőkét pedig hetekig áztattuk, hogy lennmaradjon a víz alatt. Biztos igaza van a felettem szólónak, a harcsákat és alganyalókat illetve biztosan, de, hogy hetente-kéthetente tisztítani kelljen az akváriumot... ott valami nagyon nem oké.
2008. aug. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kell tisztítani hetente-kéthetente. Olvass el bármilen szakkönyvet, ezt írják. Lehet, hogy pl. egy guppi vagy hasonló strapabíró hal kibírja, hogy csak havonta tisztítod a vizet, de ha újabb halat telepítesz, vagy vannak kevésbé strapabíró halaid is, akkor látni fogod, hogy egyáltalán nincs minden rendben.
2008. okt. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
nekem 120 literes akim vana és elég kb 5 havonta tisztítani
2011. júl. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Három hónapja állítottam be egy kis 20 literes akváriumot. A növényeket "vadvízből" telepítettem,(a víz minőségére nagyon kell ügyelni!),de már kellett egy kicsit ritkítani. A halállomány: 5 neon, 2 pillangósügér, 2 pandaharcsa és egy "anci". Lehet, hogy ezt sokan túl soknak tartják, de egy egyszerű szivacsszűrő segítségével a víz kristálytiszta. Az ősszegyűlő szennyeződést hetente leszívom (kb. 1.5 liter), így a vízfrissítés is megoldott. Komolyabb szűrővel elég lenne ritkábban is takarítani, de ennél több halat akkor se tehetnék ebbe a kis medencébe.
2011. júl. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
ilyen kis akváriumban nem kéne halat tartani és főleg nem ennyit, meg minimum a 30 liter!!!!
2011. júl. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!