Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ioncserélt víz=desztillált víz?

Ioncserélt víz=desztillált víz?

Figyelt kérdés
Egy ráknak kell, desztillált vízben kell lennie, jó az ioncserélt víz?
2014. júl. 3. 11:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
NEM egyenlő.
2014. júl. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Oké, de akkor az ioncserélt víz kinyírhatja a rákokat, ha desztillált kell nekik?
2014. júl. 3. 11:14
 3/13 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen rák! Vannak fajok, amelyeknek nem árt, pl. csapvízzel keverve.
2014. júl. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nyári pajzsosrák
2014. júl. 3. 11:22
 5/13 Platypus ***** válasza:

Van egyfajta ioncserélt, ami közel egyenlő a desztillálttal. Ez a típus alkalmas akváriumi vízlágyításra. Erről a szabványról ismerheted fel: ISO 3696:2000


Általánosságban azonban az ioncserélés sokféle eljárást takar és a legtöbb nagyon nem jó akváriumba.


Egyébként milyen ráknak kell?

2014. júl. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Uhh, azt nem ismerem... :/
2014. júl. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

[link]

Ilyen vizem van

2014. júl. 3. 11:29
 8/13 Platypus ***** válasza:
Jónak tűnik. A leírásban azok a dolgok szerepelnek, amik a jó ioncseréltet megkülönböztetik a rossztól.
2014. júl. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én nem néztem az iso számát, ioncseréltet vettem a tescóban, használtam is. A pH-t mértem, az általában 5.0 és 5.5 közé esett minden flakonnál.


Desztvizet gyógyszertárban vettem, de ez nagyon drága volt. Az ioncserélt sokkal olcsóbb. A desztvíznek is megmértem és 7.0 volt a ph-ja.


Tehát ha ennek az állatnak ph 7 kell, akkor az ioncserélthez keverni kell egy pici csapvizet és az feljebb viszi.


Vegyél egy pH tesztet valamelyik díszhal boltban és azzal kb meg tudod nézni hogy mit kevertél.


Csak jegyezd meg, hogy mennyi ioncserélthez mennyi csapvizet adtál, hogy legközelebb már mérés nélkül is be tudd keverni ugyanolyanra, amikor majd vizet kell cserélni.

2014. júl. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én digitális pH mérővel méregettem, de biztos valamelyik teszttel is meg lehet ezt mérni, ha nem is ennyire pontosan, de valamit csak mutat.
2014. júl. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!