Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha veszek állatkereskedésben...

Ha veszek állatkereskedésben halakat, azoknak jó a csapvíz?

Figyelt kérdés
2014. júl. 7. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Úgy látom, elég kezdő vagy. Egyébként a legtöbb fajnak jó a csapvíz, de sok lágyvizes is van.

Olvasd el ezt, ebből az alap infókat nagyjából megtudhatod: [link]

2014. júl. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
első csak úgy olvasgattam ezt a kérdést egyébként (csak elméleti szinten nem akarok kísérletezni pláne nem élőlényekkel) ha szénsavmentes jó minőségű ásványvízbe tennének édesvizi halat az jobb mint a sima csapvíz? (tudom bugyuta a kérdés csak most felmerült bennem:) )
2014. júl. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
olvass sokat neten és könyvekben mielött belevágsz a hobbiba, mert az egy dolog hogy veszel néhány halat pár száz forintért de a felszerelés elég húzós lehet, ha nem akarsz nagyokat csalódni elötte készülj fel anyagilag és tudásilag is, mert a tudás hatalom, itt nem tudjuk neked leírni mind azt amit tudnod kell de menj el egy könyvtárba kölcsönözz ki 4-5 akvarisztikai könyvet és neten is nézelődj :)
2014. júl. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Pendulum92 ***** válasza:

#2


Az ásványvíz és a csapvíz ugyanaz a víz, csak az ásványvízt nem klórozzák.

2014. júl. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Platypus ***** válasza:
Ha ruhaboltban veszek ruhákat, azok jók lesznek rám? Egyértelmű, hogy ez kevés infó a sikerhez :) Ahogy a ruhákhoz is kell tudnom a méretemet, a csapvizednek is vannak paraméterei, amit ismerned kell: a vízkeménységet és a kémhatást. Ezután előre, a neten vagy könyvekből ki kell nézned, ez melyik halaknak jó, mert a halakon nincs információs cimke, a boltos meg úgyis azt fogja mondani, amit hallani akarsz.
2014. júl. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

2-es vagyok egyébként én úgy hallottam hogy mielőtt valaki halakat hoz haza előtte az akváriumba vagy 2 3 nappal előtte legyen benne a víz kavicsok(díszek) levegőztető és ha aztán teszik bele a halakat kisebb "trauma" éri őket

valaki erősítsen meg benne hogy ez igaz? :D

2014. júl. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

De 2-eske, ha ennyire nem értesz hozzá, akkor szerintem ne erőltesd, mert még a végén komolyan vesz valaki, és az rettentő kártékony dolog lenne!


2-3 héttel azelőtt kell beüzemelni az akváriumot, hogy hal kerülhetne bele.

És nem levegőztető kell, arra pont semmi szükség, hanem szűrő.

2014. júl. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elsőnek az akváriumot csapvízzel kell feltölteni ha a kereskedésben is abban tartják a halakat, de ez a kereskedésen múlik, meg kell kérdezni.


Ha egészséges, hosszú életű halakat akarsz akkor a neten utána lehet nézni az igényeiknek már a halak megvétele előtt, keménység tesztel tudod ellenőrizni a csapvized menyi nk (német keménységi fok)

Például 20 nk a csapvized és a kiválasztott halnak 10 nk kell akkor a részleges cserevízhez lágy vizet kell tölteni.

Mondjuk 100 literes akváriumnál, heti 25 liter cserevízhez 12-15 liter lágy víz kellhet.


3 elérhető alternatíva van, ioncserélt víz, kevert ágyas gyanta, R.O szűrő, (már kiment a divatból az esővíz, régen csak azt töltöttük akvába, ma már veszélyes)


Neked kell kalkulálni a többit, átlag havonta az akva bruttó literét cseréljük le, 4 részletben.


Ha nagyon kemény a csapvized válasz olyan halat ami abba javasolt.

2014. júl. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!