Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 100 literes akváriumban...

100 literes akváriumban mennyi halat tarthatnék hogy ne legyen túlzsúfolva?

Figyelt kérdés
jelenleg van 3 sterbai cory 3 foltos cory /megmaradtak de tervezek venni 2-3 sterbait/ 2 anci, 10 citromlazac, 3 kakadu törpesügér, és egy üvegharcsa /megmaradt ő is/ ennyien vannak most, ezekhez lehet e venni ramirezit vagy boliviai törpesügeret, esetleg a cory csapat kiegészítése jó ötlet? , van megfelelő külső és belső szűrés, növények, kiúszótér és búvühelyek, a válaszokat előre is köszi :)

2014. júl. 7. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem igazán vennék már semmit. Corykból elfért ugyan még 2 db, de így is tökéletesen jól megvannak, annyira nem igénylik a rajt.


Ha jó a szűrés, 1 db rami még beleférne a létszámba, de az apistok miatt kérdéses a dolog. A ramik nem bírják, ha nem ők a górék. (Bár van ellenpélda erre is)

A kakadu apistok között meg gondolom van hím is.

Ki lehet próbálni a ramit, de én biztos megbeszélném a boltossal, hogy ha balhé van, akkor becserélhessem valami kajára, vagy növényre...

2014. júl. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
szóval így hogy kb 4-5 centis halakkal számolva van 21 db az ugy még pont jó igaz? csak mert pl diszhal.info n ugye nagyon szigorúan veszik a halszámot, de máshol meg azt mondják simán mehet bele 30 4-5cm es hal :) és köszi a választ :)
2014. júl. 7. 19:56
 3/5 anonim ***** válasza:

4-5 cm-esekből semmiképpen ne rakjál 30-at!

Az egyáltalán nem "simán mehet" kategória, inkább "nyomorítsuk agyon őket, nem számít ha beledöglenek" stílus.

2014. júl. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

És 100 literes akváriumba még ugye nincs is 100 liter víz, én 112 literes akváriumban tartok 15 nanohalat (kb. 2-3 cm-esek) és még fogok majd 6 panda páncélosharcsát. És jó külső szűrésem van.

Szerintem tartsd őket így:

- 5 sterbai cory

- 5 foltos cory

- 2 anci

- 10 citromlazac

Én a helyedben a kakadukat és az üvegharcsát elpasszolnám megbízható helyre!

A bolíviai törpesügérek néha agresszívek, azt nem ajánlom.

2014. júl. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kevesebb, nagyobb csapat mindig jobban mutat, mint több halból kevés. Kevesebb faj esetében könnyebb egyeztetni az igényeket.
2014. júl. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!